دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
شرکت Unistellar امسال در نمایشگاه CES از تلسکوپ دیجیتالی Equinox 2 رونمایی کرده است که می‌تواند به‌صورت هوشمند اجرام کیهانی را در آسمان شب پیدا کند. برای استفاده از این تلسکوپ کافیست جرم مدنظر خود …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
شرکت Unistellar امسال در نمایشگاه CES از تلسکوپ دیجیتالی Equinox 2 رونمایی کرده است که می‌تواند به‌صورت هوشمند اجرام کیهانی را در آسمان شب پیدا کند. برای استفاده از این تلسکوپ کافیست جرم مدنظر خود را از روی گوشی انتخاب کنید و بقیه کار را به تلسکوپ بسپارید.
به گزارش CNET، تلسکوپ دیجیتال هوشمند Equinox 2 درواقع نسل دوم تلسکوپی است که این شرکت قبلاً معرفی کرده بود. این مدل نسبت به نسل قبل از سنسور جدیدی استفاده می‌کند که رزولوشن آن از 4.9 مگاپیکسل به 6.2 مگاپیکسل رسیده است. به‌علاوه، این نسخه می‌تواند تصاویر بهتری از سیارات بگیرد و میدان دید وسیع‌تری دارد.
«فرانک مارکیس»، دانشمند ارشد Unistellar و منجم سیارات فراخورشیدی مؤسسه SETI درباره تغییرات این تلسکوپ می‌گوید افزایش میدان دید به کاربر کمک می‌کند تا راحت‌تر اجرام را در صفحه قرار دهد. Equinox 2 گامی مهم در زمینه دیجیتالی‌کردن فناوری است که پیش‌تر تا حد زیادی آنالوگ بود.
با کمک این تلسکوپ می‌توانید بدون آگاهی از شرایط ویژه تنظیم موقعیت تلسکوپ و لحاظ‌کردن چرخش‌های زمین، اجرام آسمانی را دنبال کنید. به‌علاوه، این تلسکوپ از یک فناوری پردازش تصویر بهره می‌برد که می‌تواند از میان غبارها و درخشش نورها عبور کند و حتی به منجمان مبتدی اجازه عکاسی از آسمان را بدهد.
البته استفاده از Equinox 2 هم محدودیت‌هایی دارد. برای مثال عملکرد این دستگاه همواره در شرایطی که آسمان صاف و تاریک باشد، بهتر است. مارکیس می‌گوید: «ما می‌توانیم آلودگی نوری را حذف کنیم، ولی گاهی اوقات هیچ کاری از دستمان برنمی‌آید.»
تلسکوپ جدید Unistellar با قیمت 2499 دلار عرضه می‌شود. این دستگاه یک نسخه پیشرفته‌تر هم دارد که دارای نمایاب و سنسوری با رزولوشن بالاتر 7.7 مگاپیکسلی است. این نمایاب اجازه می‌دهد از چشم تلسکوپ آسمان را نگاه کنید، اما همچنان می‌توانید نقطه نگاه تلکسوپ را از طریق اپ اندروید یا iOS هم ببینید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster