دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اگر می‌خواهید سیارات زهره، مشتری، مریخ، زحل و ماه را هم‌زمان رصد یا مشاهده کنید، همین امشب بعد از غروب آفتاب از شهر خارج شوید و به سمت نزدیک‌ترین آسمان شب با آلودگی نوری کم‌ …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اگر می‌خواهید سیارات زهره، مشتری، مریخ، زحل و ماه را هم‌زمان رصد یا مشاهده کنید، همین امشب بعد از غروب آفتاب از شهر خارج شوید و به‌سمت نزدیک‌ترین آسمان شب با آلودگی نوری کم‌ حرکت کنید.
مهم نیست کجای زمین زندگی می‌کنید؛ این رژه سیاره‌ای از همه جای آسمان شب قابل‌مشاهده است.
در عکسی که اواخر ماه قبل گرفته شد، ماه و سیاره عطارد به‌طور هم‌زمان قابل‌مشاهده هستند و زهره نزدیک‌ترین سیاره به افق است.
تپه‌های اطراف روستای کوچک گوکچه‌اورن (Gökçeören) که در کشور ترکیه و در نزدیکی سواحل مدیترانه قرار دارند، در پیش‌زمینه تصویر دیده می‌شوند.
سیارات در آسمان از غرب به شرق به‌ترتیب زهره، عطارد، زحل، نپتون، مشتری، اورانوس و مریخ هستند. عطارد کمی بعد از غروب خورشید از آسمان محو می‌شود. برای رصد اورانوس و نپتون، به تلسکوپ یا دوچشمی نیاز دارید.

علاوه بر حضور هم‌زمان و شگفت‌انگیز سیارات، ستارگان نَسر طایر، دبران، فم‌الحوت و خوشه پروین نیز در آسمان باشکوه شب به همراهی سیارات آمده‌اند.
در ادامه ماه جاری میلادی (ژانویه)، زهره به هنگام غروب خورشید در آسمان بالاتر خواهد رفت، اما زحل نزول خواهد کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster