هدفون‌ توگوشی Surface Earbuds محصولی عجیب در لاین‌آپ مایکروسافت است. این هدفون که بیش از دو سال پیش عرضه شد، همچنان با قیمتی نزدیک به قیمت اولیه به فروش می‌رسد. این هدفون احتمالا بدترین سرفیسی است که هم‌اکنون می‌توانید بخرید. سرفیس ایرباد زمانی رونمایی شد که هدفون‌های توگوشی بی‌سیم به‌شدت محبوب بودند. در آن زمان هدفون مایکروسافت نتوانست در حد و اندازه‌ی رقبا ظاهر شود، آن هم در شرایطی که نسبت‌به اکثر محصولات مشابه قیمت بالاتری داشت.
سرفیس ایرباد بدترین سرفیسی است که هم‌اکنون می‌توانید بخرید
پس از دو سال، سرفیس ایرباد را نمی‌توانیم هدفونی باکیفیت خطاب کنیم. این هدفون حتی طراحی خیلی جذابی هم ندارد و به‌خوبی در گوش بسیاری از کاربران جای نمی‌گیرد. سرفیس ایرباد از شارژ بی‌سیم پشتیبانی نمی‌کند و در حال حاضر برچسب قیمت ۱۶۰ دلار را یدک می‌کشد.
آنچه گفتیم صرفاً عیب‌هایی سخت‌افزاری است و اگر موارد نرم‌افزاری را وارد معادله کنیم، شرایط پیچیده‌تر می‌شود. به‌طور معمول گجت‌های پوشیدنی نظیر سرفیس ایرباد چندین به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت می‌کنند تا کیفیت‌شان بهبود یابد. این گفته به‌طور ویژه درباره‌ی محصولاتی که اولین گجت در نسل خود هستند صدق می‌کند.
متأسفانه از زمان عرضه‌ی سرفیس ایرباد، تقریبا هیچ تغییری در این هدفون ایجاد نشده است. آخرین باری که این هدفون به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت کرد، سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور و مهر ۱۳۹۹) بود، یعنی بیش از دو سال قبل. اولین به‌روزرسانی سرفیس ایرباد به محض عرضه‌ی رسمی این محصول منتشر شد. آخرین به‌روزرسانی به زمان عرضه‌ی مدل گرافیتی این هدفون برمی‌گردد.
سرفیس ایرباد مشکلاتی آزاردهنده دارد که قطعاً با به‌روزرسانی نرم‌افزاری قابل‌حل هستند
ویندوز سنترال با انتقاد به رویکرد مایکروسافت در قبال سرفیس ایرباد می‌نویسد ردموندی‌ها به‌شدت نسبت‌به هدفون توگوشی خود بی‌توجه بوده‌اند. این نشریه به مواردی مثل بهینه‌نبودن عملکرد به هنگام پخش صدا، همگام‌نبودن صدا در بین گوشیِ راست و چپ، تأخیر قابل توجه در اتصال به دستگاه و مشکل بلوتوث در محیط‌های شلوغ به‌عنوان مشکلات مهم سرفیس ایرباد اشاره می‌کند. مشکل دیگر این است که پس از تخلیه‌ی کامل باتری امکان شارژ ایرباد وجود ندارد.
بسیاری از این مشکلات را می‌توان از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری برطرف کرد، اما مایکروسافت بیش از ۲۸ ماه است که هیچ توجهی به سرفیس ایرباد نشان نمی‌دهد. شرکت ردموندی هدفون سرفیس ایرباد را همچنان به‌عنوان محصولی جدید می‌فروشد.
از سال ۲۰۲۰ تاکنون هدفون ایرپاد ۲ اپل هفت به‌روزرسانی دریافت کرده و هدفون توگوشی برند ناتینگ از زمان عرضه در سال ۲۰۲۱ تاکنون چندین بار به‌روزرسانی شده است. بررسی وضعیت بازار نشان می‌دهد که به‌روز نکردن فرمور هدفون‌ها اقدامی غیرمعمول است.
مورد مهم دیگر این است که سرفیس ایرباد در دنیای امروز ارزش ۱۶۰ دلار را ندارد. در سال ۲۰۲۰ چنین قیمتی تا حدی قابل‌هضم بود، اما وقتی محصولات برندهایی مثل اپل و ناتینگ و وان پلاس را می‌بینیم، هیچ دلیلی برای خرید سرفیس ایرباد وجود ندارد. این شرکت‌ها هدفون‌های جدید را با قیمت ۱۵۰ دلار یا کمتر می‌فروشند، آن هم هدفون‌هایی که حذف نویز فعال دارند.
سرفیس ایرباد مایکروسافت واقعا ارزش ۱۶۰ دلار را ندارد
منابعی آگاه می‌گویند مایکروسافت مشغول کار روی مدل جدید سرفیس ایرباد با کدنام Ella است. این هدفون قرار بود پیش از پایان سال ۲۰۲۲ معرفی شود، اما در نهایت چنین اتفاقی رنگ حقیقت به خود نگرفت.
بی‌توجهی مایکروسافت به سرفیس ایرباد باید برای کسانی که به تهیه‌ی نسل دوم این هدفون علاقه دارند هشدارآمیز باشد. اگر قرار است مبلغ قابل توجهی برای خرید هدفون توگوشی صرف کنید، بهتر است سراغ برندی بروید که پشتیبانی نرم‌افزاری مناسبی ارائه می‌دهد.
0 دیدگاه ثبت شده، نظر تو چیه؟
برای درج نظر وارد شو یا ثبت‌نام کن
خانواده ما
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد
منبعی یافت نشد

source

توسط digitalwebmaster