بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، هیئت ملی روابط کار (NLRB) از تسلا به دلیل نقض یکی از قوانین کار آمریکا شکایت کرده است. ظاهراً تسلا از کارکنان خود در اورلندو خواسته تا در خصوص شرایط کاری و میزان حقوق خود با افراد دیگر صحبت نکنند و همین موضوع به شکایت نهاد یادشده منجر شده است.
NLRB در شکایت خود ادعا کرده است که تسلا کارکنان خود را از بحث و گفت‌وگو با دیگران در خصوص استخدام، اخراج و فسخ قرارداد کارکنان منع کرده است. کایلا بالدو (Kayla Baldo)، سخنگوی NLRB، اعلام کرده که این موضوع در تاریخ دسامبر 2021 تا ژانویه‌ 2022 اتفاق افتاده و قرار است که در ماه فوریه‌ دادگاهی برای رسیدگی به آن تشکیل شود.
هیئت ملی روابط کار آمریکا تا به حال چندین شکایت را علیه تسلا به ثبت رسانده است. این نهاد در ماه آگوست اعلام کرده بود که قانون ممنوعیت استفاده از لباس‌های دارای لوگوی اتحادیه در کارخانه‌های تسلا باید حذف شود. NLRB همچنین در سال 2021 از ایلان ماسک به خاطر توییتی که به مخالفت او با ایجاد اتحادیه اشاره داشت، شکایت کرده و اخراج ریچارد اورتیز (Richard Ortiz)، یکی از فعالان موافق تشکیل اتحادیه، را غیرقانونی دانسته بود.
منبع: The Verge
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster