اخیراً صفحه نمایش جدیدی توسعه داده شده است که با استفاده از فناوری جدید می تواند تحولی در رانندگی ایجاد کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت آلمانی به نام کانتیننتال اگ Continental AG صفحه نمایش رو به رویی برای خودرو توسعه داده است. فناوری به کار رفته در محصول این شرکت […]
اخیراً صفحه نمایش جدیدی توسعه داده شده است که با استفاده از فناوری جدید می تواند تحولی در رانندگی ایجاد کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت آلمانی به نام کانتیننتال اگ Continental AG صفحه نمایش رو به رویی برای خودرو توسعه داده است. فناوری به کار رفته در محصول این شرکت آلمانی کاندید دریافت جایزه نوآوری در نمایشگاه CES2023 شده است.
این شرکت با استفاده از فناوری خود توانسته محصولی را ارائه کند که باعث جابجایی افراد و وسایل نقلیه بصورت ایمن و کارآمد خواهد شد. طبق اطلاعات منتشر شده توسط وبسایت این شرکت، برندهای محبوبی مانند فولکس واگن، بی ام و و فورد از فناوری های توسعه داده شده این شرکت استفاده می کنند. از چند سال پیش تاکنون فناوری های توسعه یافته توسط این شرکت در نمایشگاه CES 2023 وارد شده است.
کانتیننتال آگ در نمایشگاه امسال نیز در بخش محصولات نوآورانه کاندید دریافت جایزه شده است. محصول جدید این شرکت یک نمایشگر فرانما است که در آن اطلاعات در منظر بیننده قرار می گیرد و دیگر نیاز نخواهد بود تا وی برای دریافت آنها به جای دیگر نگاه کند.
این نوع نمایشگر ها با نام نمایشگر های هاد برای استفاده در هواپیماهای نظامی طراحی شده بودند. اما اکنون علاوه بر آن در خودروها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این فناوری با هدف نگاه راننده از یک زاویه درست ایجاد شده است. بدین ترتیب رانندگان می‌توانند تمامی اطلاعات مهم خود را به صورت ایمن در جلوی چشم خود ببینند. از طرفی حواس‌شان از رانندگی نیز پرت نشود. سرنشینان نیز می‌توانند از طریق نمایشگر به اطلاعات ارائه شده دست پیدا کنند. زیرا صفحه نمایش هاد یک تصویر مجازی بسیار گسترده را منعکس می کند که بقیه سرنشینان نیز می توانند آن را مشاهده کنند. این محصول می‌تواند برای سازندگان خودرو و توسعه نوآوری های مربوط به طراحی داشبورد مورد استفاده قرار بگیرد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster