دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در شرایط ممنوعیت واردات، وجود برخی از خودروهای خاص در بازار بسیار جلب‌توجه می کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در چند ماه اخیر، شاهد ورود خودروهای خارجی برای مصارف عمومی مانند خودروهای امداد و نجات هستیم، اما در این بین برخی از مدل‌های 2020 خودرو (عمدتاً از محصولات تویوتا) در بازار آزاد وجود دارند که عملاً مجوز واردات به کشور را نداشته‌اند. به همین دلیل لازم است وزارت صمت شفاف‌سازی لازم را انجام دهد.
به نوشته ایران جیب، حدود یک ماه قبل بود که دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در مکاتبه‌ای با گمرک مجوز ترخیص 220 دستگاه خودروی وارداتی تویوتا هایس را صادر کرد. براساس نامه این وزارتخانه 220 دستگاه خودروی ون تویوتا هایس که توسط یک شرکت خصوصی وارد کشور شده بود، جهت آماده‌سازی، تجهیز و تبدیل به خودروی امداد و نجات و «خدمات شهری» با رعایت ضوابط ثبت سفارش و مقررات مربوطه، ترخیص شد.
تویوتا هایلوکس
با توجه به اینکه ثبت سفارش خودرو همچنان ممنوع است و تنها برخی شرکت‌های محدود مجوز واردات خودرو را – آن هم به‌صورت کنترل‌شده – دریافت کرده‌اند، این سؤال پیش آمده است که چنین خودروهایی که با مجوز خاص و برای کاربری های عمومی وارد کشور شده‌اند، درنهایت چه سرنوشتی پیدا می‌کنند.
مسئله‌ای که وجود دارد این است که در برخی موارد شاهد فروش خودروهای مدل 2020 در بازار آزاد خودرو هستیم و این درحالی است که ورود خودرو به کشور همچنان محدودیت‌هایی بسیار جدی دارد. پیش از این نیز ورود خودروهای تویوتا از مدل‌های دیگر خبرساز شده بود.
با توجه به این شرایط، یکی از مسیرهایی که برای ورود این خودروها به کشور مطرح می‌شود، همین واردات با کاربری‌های دیگر است؛ اما لازم است در این خصوص وزارت صمت و سایر دستگاه‌های مربوط شفاف‌سازی کنند که دقیقاً از چه طریقی شاهد فروش خودروهای مدل 2020 خودروهایی نظیر تویوتا هایلوکس در کشور هستیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster