دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
محققان در آزمایشی نشان داده‌اند که هوش مصنوعی می‌تواند در سطحی نزدیک به متخصصان، تصاویری رادیولوژی را به‌دقت تفسیر کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
یک ربات نرم‌افزاری که براساس هوش مصنوعی ساخته شده، توانسته است تعدادی از آزمون‌هایی را پشت سر بگذارد که متخصصان رادیولوژی در بریتانیا باید آن‌ها را پاس کنند. به‌علاوه، امتیاز حاصله در این آزمون‌ها برای این هوش مصنوعی، بسیار شبیه امتیاز حاصله برای انسان‌ها بوده است.
سیستم هوش مصنوعی جدیدی که در بریتانیا آزمایش شده، در یک مطالعه در شرایطی دو آزمون از 10 آزمون رادیولوژیست‌ها را پاس کرده که خود انسان‌ها در همین آزمایش چهار آزمون را پشت سر گذاشتند. میانگین دقت کلی بات هوش مصنوعی در این 10 آزمون 79.5 درصد بوده که در مقایسه با امتیاز 84.8 درصد در انسان‌ها قابل‌توجه است.
محققان در این مطالعه سعی داشتند ببینند که آیا یک بات هوش مصنوعی می‌تواند بخش «گزارش سریع» در دوره فلوشیپ کالج سلطنتی رادیولوژیست‌های بریتانیا را پشت سر بگذارد یا خیر. بخش گزارش سریع از شرکت‌کنندگان می‌خواهد که ظرف مدت 35 دقیقه 30 تصویر رادیولوژی را تفسیر کنند. شرکت‌کنندگان باید برای پاس‌شدن حداقل 90 درصد تصاویر را درست تفسیر کنند.
این هوش مصنوعی توسط شرکت فرانسوی Milvue توسعه داده شده و به‌صورت تجاری در دسترس قرار دارد. این بات در آزمایش‌ها موفق به تشخیص صحیح تصاویری شد که متخصصان رادیولوژی معمولاً در 91 درصد مواقع آن‌ها را درست شناسایی می‌کنند. در خصوص تصاویری که متخصصان هم اکثر مواقع در تشخیص آن‌ها اشتباه می‌کردند، هوش مصنوعی فقط در 50 درصد مواقع خطا داشت.
هوش مصنوعی شرکت Milvue بیشتر در زمینه دست، استخوان‌های مچ دست و پا درست عمل می‌کرد. بنابراین برای تشخیص مناسب تصاویر شکمی و استخوان‌های محوری به آموزش‌های بیشتری نیاز است.
محققان می‌گویند: «این نرم‌افزار هوش مصنوعی برای دستیابی به میانگین سطح عملکرد و مهارت رادیولوژیست‌هایی که به‌تازگی توسط کالج سلطنتی رادیولوژیست‌ها (FRCR) تأیید شده‌اند، به آموزش‌های بیشتری نیاز دارد.»
نتایج این مطالعه به‌تازگی در مجله علمی British Medical Journal منتشر شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster