دانشمندان برای نخستین بار موفق به بازسازی چهره یکی از قدرتمندترین فراعنه مصر رامسس دوم شدند. این فرعون حدود ۳۲۰۰ سال پیش در مصر قدرت داشته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان با کمک بازسازی علمی جدید توانستند چهره رامسس دوم فرعون قدرتمند مصر را بازسازی کنند. در این بازسازی از […]
دانشمندان برای نخستین بار موفق به بازسازی چهره یکی از قدرتمندترین فراعنه مصر رامسس دوم شدند. این فرعون حدود ۳۲۰۰ سال پیش در مصر قدرت داشته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان با کمک بازسازی علمی جدید توانستند چهره رامسس دوم فرعون قدرتمند مصر را بازسازی کنند. در این بازسازی از یک مدل سه بعدی از جمجمه این فرد برای بازسازی ویژگیهای چهره استفاده شد. همچنین برای ایجاد چهره پیر از روند معکوس سازی استفاده کردند. این برای نخستین بار است که بازسازی علمی صورت بر اساس سی تی اسکن جمجمه واقعی فرد انجام می گیرد.
سحر سلیم از دانشگاه قاهره و سازنده مدل سه بعدی جمجمه می گوید: این کار بر اساس چهره مومیایی فرد انجام شد. در این روش چهره شبیه واقعی رامسس دوم از چهره مومیایی شده وی ایجاد شد.
کارولین ویلکینسون از آزمایشگاه بازسازی چهره در دانشگاه جان مورز لیورپول که در بازسازی این چهره نقش داشته است در مورد روند علمی این کار می‌گوید: در ابتدا مدل توموگرافی کامپیوتری جمجمه ایجاد شد که به وسیله آن شکل سه بعدی آن تهیه می شود. با وارد کردن آن در سیستم کامپیوتری تغییرات لازم و متناسب با جمجمه داده شد. در این فرایند تغییرات لازم در صورت از سطح جمجمه تا سطح صورت از طریق ساختار ماهیچه و لایه‌های چربی ایجاد خواهد شد. در این روش از پایگاه داده مربوط به آناتومی صورت مربوط به مدل های قبلی نیز استفاده شد.
به گفته ویلکینسون ماهیچه ها در افراد کم و بیش یکسان است و با وجود شکل های متفاوت جمجمه نسبت های کمی متفاوت برای ماهیچه ها وجود دارد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster