امروز با شروع به کار بازار، ارز و طلا افزایش شدیدی داشتند و همان طور که انتظار می رفت، دلار وارد کانال ۴۰ هزار تومان شد و توانست تاثیر خود را بر قیمت خودروهای صفر بگذارد. این اتفاق ها سبب شد تا قیمت پژو ۲۰۶ تیپ سه به فراتر از ۵۰۰ میلیون تومان برسد.
در این روز ها می بینیم که اقتصاد کشور اصلا وضعیت خوبی ندارد و همیشه با تنش هایی همراه است. به دنبال این تنش ها که مثلاً دلیل اصلی اش مشخص نیست و نمی توان علت آن را یافت، اقلامی همچون ارز، طلا و خودرو هر روز گران تر از دیروز می شوند و تاثیر خود را بر روی زندگی مردم می گذارند. ادامه این روند موجب افزایش قیمت محصولات ضروری تری همچون مواد غذایی می شود و مردم را که قبلاً از لحاظ امکانات رفاهی ضعیف شده بودند، از لحاظ خورد و خوراک هم ضعیف می کند.
ضعف در به دست آوردن امکانات رفاهی دارای مثال های زیادی است که یکی از آن ها خودرو است. این کالای اساسی در روزها و ماه های اخیر طوری از قشر متوسط جامعه دور شده است که به هیچ وجه با افزایش میزان درآمد آن ها جور در نمی آید. برای مثال قیمت پژو تیپ ۳ که در زمان ورود به بازار ، حدود ۳۴۰ میلیون بود، امروز به ۵۰۰ میلیون رسید. از طرفی در بین دیگر خودرو های صفر مانند شاهین نیز شاهد رشد ۱۸۰ میلیونی در دو ماه اخیر بودیم.
در این میان چینی های صفر نیز هستند که با شیب بیشتری نسبت به ایرانی ها رشد کردند، اما کسانی که برای خرید چینی های صفر اقدام می کنند را نمی توان با یک فرد متوسط از لحاظ مالی مقایسه کرد، زیرا فردی که به دنبال پراید یا تیبا می رود، می خواهد فقط با خودروی خود جابجا شود و به دنبال لذت بردن از آن ها نیست.
به طور کلی می توان گفت، حال و روز بازار خودرو اصلاً خوب نیست و واردات هم به هیچ وجه نمی تواند آن را التیام دهد.
حتماً بخوانید : قیمت روز خودرو
رشد محصولات ایران خودرو امروز عجیب و غریب تر از محصولات سایپا بود، برای مثال پارس سال ELX امروز حدود ۴۵ میلیون گران تر از پنج شنبه به فروش رسید و توانست به عدد ۵۱۰ میلیون برسد. به جز پارس، بقیه محصولات هم ثابت نماندند، خانواده سورن پلاس حدود ۳۰ میلیون، ۲۰۷ حدود ۳۵ میلیون و دنا حدود ۲۵ میلیون افزایش قیمت داشتند که در نهایت همه این افزایش قیمت ها خبر از روز های بدتری می دهند.
در میان تولیدات سایپا ، تیبا ۲ به ۳۰۰ میلیون تومان ، پراید ۱۱۱ به ۲۹۰ میلیون و شاهین سفید به ۵۳۰ میلیون تومان رسید و توانست رکورد های قبلی خودرو را بشکند. با توجه به قیمت دیگر خودرو های صفر سایپا ، می توان گفت تمام محصولات این کمپانی به طور میانگین حدود ۲۰ میلیون تومان گران شدند.
رکورد داران گرانی های چند هفته اخیر چینی ها ، لاماری ایما و دیگنیتی امروز نرخ رشد بیشتری نسبت به بقیه داشتند. نرخ رشد گفته شده به این صورت بود که رنگ ها و تریم های مختلف دیگنیتی امروز حدود ۱۴۰ میلیون و لاماری حدود ۱۹۰ میلیون افزایش قیمت داشت. این افزایش قیمت در طی ماه ها و هفته های گذشته بی سابقه بود و این که یک روزه ۱۴۰ یا ۱۹۰ میلیون به ارزش خودرویی اضافه شود را به خاطر ندارم.

document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.

source

source

source

توسط digitalwebmaster