دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تاج تأکید دارد هزینه راه‌اندازی کمک‌داور ویدئویی زیاد نیست.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
رئیس فدراسیون فوتبال از پرسپولیس، استقلال و 6 باشگاه لیگ برتری دیگر خواست تا راه‌اندازی فاز اول VAR را بر عهده بگیرند. به گفته تاج شرکت مورد‌نظر درباره راه‌اندازی این سیستم در فوتبال ایران انتخاب شده و اجرای آن نیز هزینه زیادی ندارد.
استفاده از کمک‌داور ویدئویی در فوتبال ایران از سه سال پیش مطرح شده، اما هنوز عملیاتی نشده است. در همین راستا «مهدی تاج»، رئیس فدراسیون فوتبال نشستی با مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری با موضوع تجهیز ورزشگاه‌ها برای سیستم VAR برگزار کرد.
او با اشاره به ضرورت راه‌اندازی کمک‌داور ویدئویی گفت: «برخی دوستان در این مدت گفته‌اند سه سال است که روی پرونده VAR کار می‌کنیم که این خودش نکته‌ای منفی است. این تکنولوژی باید هرچه زودتر وارد فوتبال ایران شود. شرکت مورد‌نظر درباره راه‌اندازی این سیستم در فوتبال ایران انتخاب شده است.»
وی با تأکید بر اینکه هزینه راه‌اندازی VAR زیاد نیست، اعتقاد دارد باشگاه‌های فوتبال بایستی در این زمینه پیش قدم شوند:
«خود باشگاه‌ها باید با این شرکت قرارداد امضا کنند و خودشان راه‌اندازی آن را بر عهده بگیرند. باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان، مس کرمان، گل‌گهر سیرجان، ذوب‌آهن اصفهان، صنعت نفت آبادان و تراکتور تبریز، توانایی راه‌اندازی این تکنولوژی را در فاز اول دارند.»
در ادامه این جلسه نیز مدیران عامل باشگاه‌ها نظرات خود را درباره راه‌اندازی بهتر و سریع‌تر کمک‌داور ویدئویی ارائه کردند.
گفتنی است فوتبال ایران در‌حالی هنوز از VAR محروم است که کشور قطر در ماه گذشته سابقه برگزاری جام جهانی را در کارنامه خود ثبت کرد. البته بحث عدم استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در ورزش ایران تنها به فوتبال ختم نمی‌شود. در والیبال نیز شاهد استفاده از سیستمی قدیمی برای ویدئو‌چک هستیم که علت آن به تحریم‌ها باز می‌گردد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster