مهاجم اسبق پرسپولیس گفت: این خیلی بد است که یک بازیکن با قرارداد حرفه‌ای چنین اجازه‌ای به خودش می‌دهد. من در قطر بازی می‌کردم اما تا روز آخر قراردادم به آن پایبند ماندم.
یورگن لوکادیا که یکشنبه گذشته بدون هماهنگی با باشگاه از حضور در تمرین تیم خودداری کرده بود، بامداد دوشنبه کشور را ترک کرد. این بازیکن در توجیه اقدام خود به باشگاه اعلام کرده بود که به علت مشکلات خانوادگی باید به سرعت نزد خانواده‌اش برود و…! در همین راستا بد ندیدیم چند ساعت مانده به دربی ۹۹ با فرشاد پیوس گفت و گو کنیم؛
آقا فرشاد لابد می‌دانید چرا تماس گرفتیم؟
شما که لطف دارید اما احتمالا به خاطر دربی است…
امروز سوژه فوتبال ایران و پرسپولیسی‌ها سفر ناگهانی یورگن لوکادیاست؟
واقعا نمی‌دانم چه خبر است و مگر این قدر بی درو پیکر است که یک بازیکن مثلا حرفه ای آن هم با قرارداد حرفه ای به این راحتی در آستانه بازی مهم دربی از ایران برود و در این دیدار حساس غایب باشد؟
اگر منظورتان باشگاه پرسپولیس است که شنیدیم پولش را پیش پیش و تمام و کمال در مدتی که بازی کرده گرفته است؟
این را می‌دانم و منظورم بحث پول نیست. در جریان هستم که برای آن که ماجرای رادوشوویچ و بقیه برای لوکادیا تکرار نشود زودتر از موعد هم دستمزدش را داده اند. واقعا این اوج بی معرفتی است!
بی معرفتی یا غیر حرفه ای گری؟
هر دو! یورگن لوکادیا در حق تیمش و هواداران آن هم روز دربی نامردی کرد. من می‌پرسم اگر یک روز دیرتر می‌رفت و دربی را بازی می‌کرد چه می‌شد؟
لوکادیا طلا هم باشد دیگر به درد پرسپولیس نمی خورد/ این بازیکن در حساس ترین موقعیت در حق تیمش و هواداران نامردی کرد
والله به این پرسش باید خودش پاسخ بدهد. این طور نیست؟
باشگاه نباید این اجازه را می‌داد و کاش پاسپورتش را نگه می‌داشتند که بعد از دربی برود؟
ظاهرا همین سیاست را هم در پیش گرفته اند اما پای خودش را دریک کفش کرده که اگر اجازه ندهید بروم هم بازی نمی‌کنم چون تمرکز ندارم. او اصرار بیش از اندازه ای داشته و در دفتر باشگاه بسط نشسته تا بتواند برود؟
واقعا متوجه نمی‌شوم! این خیلی بد است که یک بازیکن با قرارداد حرفه ای چنین اجازه ای به خودش می‌دهد. من در قطر بازی می‌کردم اما تا روز آخر قراردادم به آن پایبند ماندم. البته باشگاه الاهلی خیلی اصرار داشت که من تمدید کنم چون آقای گل لیگ آن کشور شده بودم اما دیگر نمی‌توانستم ادامه دهم. دلم برای بازی در پرسپولیس، ورزشگاه پرتماشاگر و ایران تنگ شده بود. به همین خاطر با پیشنهاد تمدید قرارداد مخالفت کرده و برگشتم دوباره پرسپولیس! با این حال تا روز آخر به قراردادم پایبند بودم. یعنی چی که این بازیکن می‌گوید خانواده ام مشکل دارند؟ کدام بازیکن در دنیای حرفه ای چنین کاری می‌کند؟
البته رحیم استرلینگ وسط جام جهانی و قبل از بازی با سنگال به خاطر مشکل خانوادگی اردوی انگلیس را ترک کرد؟
بله، این یک مورد نادر بود که اشتباه هم بود! من می‌گویم همین کار رحیم استرلینگ هم به خودش ضربه زد و هم تیم ملی انگلیس!
ولی ظاهرا چند سارق مسلح به خانه اش حمله کرده و سرقتی انجام شده بود؟
مگر استرلینگ پلیس بوده که بخواهد برگردد انگلیس و چه کمکی می‌توانست انجام دهد؟ با خانواده اش هم که تلفنی صحبت کرده بود. رفت و برگشت تا هم تیمش به هم بریزد و هم خودش!
شما جای باشگاه پرسپولیس باشید چه می‌کنید؟
اول اینکه واقعا دلم برای یحیی گل محمدی سوخت. طفلکی شنیدم کل هفته گذشته، برنامه تاکتیکی خودش را روی یورگن لوکادیا چیده بوده است. این غیبت و سفر غیر حرفه ای شوک بزرگی به سرمربی پرسپولیس و تیمش وارد کرد.
لوکادیا طلا هم باشد دیگر به درد پرسپولیس نمی خورد/ این بازیکن در حساس ترین موقعیت در حق تیمش و هواداران نامردی کرد
جواب پرسش ما را ندادید؟
من جای باشگاه پرسپولیس بودم دیگر لوکادیا را برنمی‌گردانم.
چرا؟ لوکادیا بهترین گلزن پرسپولیس در فصل جاری بوده است و …
بگویید الان کجاست؟ وسط دربی کجا رفته است؟ او اگر طلا هم باشد دیگر به درد پرسپولیس نمی‌خورد. اصلا و ابدا نباید لوکادیا را به پرسپولیس برگرداند و باید بداند این تیم چقدر بزرگ بوده است. من نمی‌دانم شکل قراردادش چگونه بوده اما باید باشگاه از همین الان پیگیر شکایت احتمالی از او باشد!
اما بعید نیست یورگن لوکادیا پیش دستی کرده و زودتر با شکایت به فیفا کل قراردادش را هم بگیرد؟
متأسفانه این اتفاقات بارها در پرسپولیس و باشگاه‌های ایرانی افتاده است. ما در عقد قرارداد با بازیکنان یا مربیان خارجی دچار مشکلاتی هستیم که البته یک بخشی هم به تحریم‌های بین المللی و یکسری مشکلات برمی‌گردد اما بخشی هم مربوط به خودمان است. یک بازیکن با رزومه ای کامل و مشخص با پرسپولیس به عنوان پرتماشاگرترین تیم ایران و آسیا قرارداد می‌بندد و بعد قبل از مهم ترین بازی فصل راهش را می‌کشد و می‌رود؟ اصلا باورم نمی‌شود! شاید مشابه آن را قبلا ندیده بودم و همین مسئله واقعا به عنوان یک پرسپولیسی آدم را اذیت می‌کند.
شما جای یحیی گل محمدی باشید چه می‌کنید؟
یحیی گل محمدی یک مربی با تجربه است و خودش بهتر می‌داند با چنین مسئله ای برخورد کند. البته پرسپولیس جوانی مثل مهدی عبدی دارد که همیشه در دربی و بازی‌های سنگین خوب بوده و خودش را ثابت کرده است. او مدتی است از آن سطح قبلی فاصله گرفته اما استعداد لازم را دارد. امیدوارم یحیی گل محمدی و سایر اعضای کادرفنی پرسپولیس این جوان را با روحیه دادن و بالا بردن اعتماد به نفس اش برگردانند.
شیخ دیاباته هم از بد شانسی یحیی مصدوم شد؟
او هم مهاجم با تجربه و امتحان پس داده ای است اما سن و سالش بالا رفته و وقتی هم مصدوم می‌شود سخت بر می‌گردد. اگر شیخ دیاباته مصدوم نمی‌شد شاید کمی‌راحت تر می‌شد غیبت یورگن لوکادیا را هضم کرد اما … امیدوارم جانشین این مهاجم احتمالی در بازی‌های باقی مانده پرسپولیس بتواند جای خالی مهاجم هلندی را پُر کند چون این تیم برای قهرمانی مهاجم ششدانگ و گلزن می‌خواهد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به خودروتک میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source
source

source

توسط digitalwebmaster