شرکت مدیران خودرو به صورت رسمی دو تیپ فونیکس FX را در هتل استقلال تهران رونمایی کرد. همچنین زمان رسمی عرضه و محدوده قیمتی این کراس اوور جدید گروه چری و مدیران خودرو مشخص شد.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، معرفی رسمی تیپ های مختلف فونیکس FX با حضور مدیران ارشد مدیران خودرو، نمایندگی های این شرکت و برخی خبرنگاران در هتل استقلال تهران انجام شد. در این مراسم دو تیپ فونیکس FX رونمایی شدند و قرار است که تیپ اکسلنت از هفته آینده (دی ماه) و تیپ پرمیوم از بهمن ۱۴۰۱ به فروش برسند. همچنین در سال ۱۴۰۲، نسخه دو دیفرانسیل بنزینی و پلاگین هیبرید FX هم به بازار عرضه می شود.
حتماً ببینید: ویدیوی معرفی فونیکس FX در اسب بخار
کراس اوور FX که همان نسخه ایرانی چری اومودا ۵ است، در تیپ اکسلنت به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر مجهز بوده که ۱۴۷ تا ۱۵۶ اسب بخار را با گشتاور ۲۱۰ تا ۲۳۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه به جعبه دنده اتوماتیک CVT مجهز است که قابلیت تیپ ترونیک ۹ سرعته مصنوعی را دارد و توان را به چرخ های جلو منتقل می کند. سیستم تعلیق عقب در FX تیپ اکسلنت از نوع ساختار H با چیدمان تورشن بیم یا همان تویست بیم است. در بحث فنی می توان گفت که تیپ پایه فونیکس FX با ام وی ام X55 پرو برابری می کند.
کراس اوور FX تیپ پرمیوم به پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو شارژر TGDi مجهز است که توسط کمپانی AVL اتریش طراحی شده و ۱۹۷ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه توان خود را طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه تَر (WDCT) ساخت کمپانی گتراک به چرخ های جلوی فونیکس FX می رساند. در نسخه ۱.۶ لیتری TGDi این کراس اوور از سیستم تعلیق مولتی لینک استفاده شده است
کراس اوور جدید نشان فونیکس مدیران خودرو در سطح بالایی از امکانات رفاهی و ایمنی قرار دارد و به عنوان یک خودروی ۵ نفره ویژگی هایی مانند شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سنسور نور، سنسور باران، رادار نقطه کور، رادار خطی، سامانه رانندگی خودکار بین خطوط، سامانه رانندگی خودران سطح ۲.۵ اتونوموس، کروز کنترل تطبیقی، فناوری LED چراغ ها، تهویه اتوماتیک دوکاناله، سامانه پاکسازی هوای کابین، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، صندلی برقی راننده و شاگرد، فرمان کمکی برقی، دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر لمسی، دسته دنده الکتریکی، ترمز پارک برقی و اتوهلد، شارژر بی سیم تلفن همراه، سیستم صوتی سونی، سانروف، درِ صندوق عقب برقی، نورپردازی متغییر کابین، استارت دکمه ای، فرمان پذیر صوتی تجهیزات الکتریکی خودرو، سامانه اخطار برخورد از جلو، ترمز اضطراری اتوماتیک، رینگ آلومینیومی ۱۸ اینچی دو رنگ و… در آن دیده می شود.
حتماً ببینید: ویدیو و گزارش تست تصادف فونیکس FX (چری اومودا ۵) در یورو انکپ
فونیکس FX که در بازار جهانی نام چری اومودا ۵ را دارد، در تست تصادف با استاندارد جدید یورو انکپ حاضر شد و ۵ ستاره ایمنی را دریافت کرد. این کراس اوور جز معدود خودروهای چینی بازار ایران است که توانسته تا سطح امتیاز ۵ ستاره را بر اساس اصول یورو انکپ به دست آورد. البته که نسخه حاضر در تست تصادف یورو انکپ، به کیسه هوای میانی سرنشینان جلو هم مجهز بود.
مدیران خودرو می خواهد تا در اواسط دی ۱۴۰۱ فروش تیپ اکسلنت FX را شروع کند. پس از آن در بهمن ۱۴۰۱ فروش رسمی فونیکس FX پرمیوم آغاز می شود که از نظر فنی به مراتب بهتر از نسخه اکسلنت است. در سال ۱۴۰۲ هم دو تیپ دیگر از FX به بازار معرفی می شوند که یکی نمونه دو دیفرانسیل با مشخصات فنی تیپ پرمیوم است و تیپ چهارم هم یک کراس اوور پلاگین هیبرید چهار چرخ محرک به حساب می آید که احتمالاً اواخر سال آینده در خط تولید مدیران خودرو مونتاژ می شود.
در مراسم اخیر مدیران خودرو برای کراس اوور FX، به صورت رسمی صحبتی از قیمت تیپ های مختلف این کراس اوور نشد. اما شنیده ها در این مراسم حاکی از آن است که تیپ اکسلنت FX در اواسط دی ۱۴۰۱ با قیمتی حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به فروش خواهد رسید. همچنین تیپ پرمیوم هم هنوز قیمت گذاری رسمی نشده است. اما احتمالاً اختلاف قیمت حدود ۱۰ تا ۱۵ درصدی را نسبت به نسخه اکسلنت فونیکس FX دارد و از آن گران تر است.
باید به این نکته توجه داشت نسخه های بنزینی تک دیفرانسیل چری اومودا ۵ در بازار چین قیمتی حدود ۱۱۰ تا ۱۵۵ هزار یوان را دارند. به عبارت ساده تر این کراس اوور چینی بهای خالص ۱۵ هزار و ۷۵۰ دلار تا ۲۲ هزار و ۱۹۰ دلار را دارد.
عکس ها: علیرضا پاداش
فونیکس FX چهار تیپ دارد. تیپ اکسلنت که نسخه پایه است و تیپ پرمیوم که نمونه ۱.۶ لیتری توربوشارژر TGDi به حساب می آید، تا پایان سال ۱۴۰۱ به بازار می آیند. تیپ سوم این کراس اوور مونتاژی و چینی نمونه دو دیفرانسیل نسخه پرمیوم است و تیپ چهارم یک کراس اوور پلاگین هیبرید چهار چرخ محرک محسوب می شود.
تیپ اکسلنت فونیکس FX به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر مجهز بوده که ۱۴۷ تا ۱۵۶ اسب بخار را با گشتاور ۲۱۰ تا ۲۳۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه به جعبه دنده اتوماتیک CVT مجهز است که قابلیت تیپ ترونیک ۹ سرعته مصنوعی را دارد و توان را به چرخ های جلو منتقل می کند. سیستم تعلیق عقب در FX تیپ اکسلنت از نوع ساختار H با چیدمان تورشن بیم یا همان تویست بیم است. در بحث فنی می توان گفت که تیپ پایه فونیکس FX با ام وی ام X55 پرو برابری می کند.
کراس اوور FX تیپ پرمیوم به پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو شارژر TGDi مجهز است که توسط کمپانی AVL اتریش طراحی شده و ۱۹۷ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه توان خود را طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه تَر (WDCT) ساخت کمپانی گتراک به چرخ های جلوی فونیکس FX می رساند. در نسخه ۱.۶ لیتری TGDi این کراس اوور از سیستم تعلیق مولتی لینک استفاده شده است
خرید ماشین چینی یعنی شرکت در بازی آزمون خطای چین یعنی بعد شش ماه از مد افتادن یعنی بعد دو سال عدم صرفه اقتصادی یعنی بعد ده سال بدون خدمات یعنی بعد ده سال زباله ای که کمپانی مادر هم به گردن نمیگیره! در یک کلام یک کالای مطلقا مصرفی دو سه ساله
من نمی‌دونم اونی که منفی داده یعنی چی!!
وقتی خود شرکت مادر بعد ۲سال جوری ساخته خودشو از خط تولید خارج میکنه که انگار هیچوقت وجود نداشته،چطور ازش دفاع میکنید ؟!
کم مدلهای چینی داریم که کلا زیر۲۰۰تا الان موجودن و موندن رو دست صاحبشون؟
الفاتحه
سلام و درود و تشکر
فقط ای کاش میگفید که نسخه ی اکسلنت و پریمیوم از نظر آپشن هم تفاوتی دارن یانه.
کنار ماشین چینی جوری فیگور گرفتین انگار اینا ساختن ای مردم ساده این ماشینارو طوری گرون بفروشن فقط آدمای پولدار بتونن سوار شن بدبخت بیچاره کی می‌تونه سوار بشه
تورو خداااا چینی ها رو بیخیال بشید…
به قول گزارشگر فوتبال: ای وای بر من- ای داد بر من

document.getElementById(“ak_js_1”).setAttribute(“value”,(new Date()).getTime())
اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.

source

source

source

توسط digitalwebmaster