طبق یک گزارش جدید گوگل میلیاردها لیتر آب در دیتاسنترهای خود استفاده کرده است. این در حالیست که اکثر کشورهای جهان در بحران کم‌آبی به سر می‌برند و دسترسی به منابع آبی برای آن‌ها بسیار سخت و دشوار است.
همانطور که احتمالا می‌دانید دیتاسنترها جزو مراکز بسیار پرمصرف از نظر آب هستند و گوگل تعداد بسیار زیادی از این مراکز در نقاط مختلف دنیا دارد. این موضوع باعث شده تا میزان مصرف آب دیتاسنترهای گوگل از مرز میلیارد لیتر بگذرد و رکورد عجیبی در این زمینه ثبت کند‌. 
طبق یک گزارش جدید، گوگل در یک سال اخیر بیش از ۱۵ میلیارد لیتر آب در پایگاه داده‌های خود استفاده کرده است که در نوع خود لی‌نطیر است. این گزارش را موسسه Oregonian منتشر کرده است که در شهر دالاس آمریکا مستقر است.
این موسسه در گزارش خود گفته است که گوگل فقط در یکسال گذشته حدود ۱.۲۵ میلیارد لیتر در ایالت اورگان مصرف کرده است. به گفته‌ی این‌موسسه میزان مصرف آب دیتاسنترها گوگل در ژول ۵ سال گذشته سه برابر شده است و یک چهارم کل آب اورگان توسط این مراکز مصرف می‌شوند‌. 
بد نیست بدانید که میزان مصرف آب دیتاسنترها گوگل در آمریکا نعادبچل آب مصرفی توسط ۲۹ زمین گلف بوده است و خیلی از فعالین محیط‌زیست مخالف این روش گوگل هستند. ظاهرا قرار است مقامات آمریکایی قوانینی برای جلوگیری از مصرف این میزان آب توسط شرکت‌های فناوری وضع کنند. 
منبع: Gizmichia
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster