دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
نورثروپ اچ‌ال-10 هواپیمای شرکت نورثروپ در آمریکا است. این هواپیما برای نخستین بار در 22 دسامبر 1966 مورد استفاده قرار گرفت.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
نورثروپ اچ‌ال-10 یک هواپیمای باربری متعلق به شرکت نورثروپ بود. نام این هواپیما مخفف باربری سنگین است و عدد ده در نام آن نشان‌دهنده دهمین طرح در این سری بود.
این هواپیمای 1.8 میلیون دلاری در ژانویه 1966 به مرکز تحقیقات ناسا در ویرجینیا تحویل داده‌ شد.
یک سال بعد، «بروس پترسونف»، خلبان این هواپیما، اولین پرواز آن را انجام داد. او در این پرواز آزمایشی که بدون بار بود، بر فراز دریاچه راجرز در پایگاه نیروی هوایی ادواردز کالیفرنیا به آسمان بلند شد.
این وسیله نقلیه برای ارزیابی بدنه بالابری و قابلیت ورود مجدد یک وسیله باربری از فضا ساخته‌ شد.
در طول برنامه تحقیقاتی، نورثروپ اچ‌ال-10، 37 بار پرواز کرد و بالاترین ارتفاع و سریع‌ترین سرعت را در برنامه بدنه بالابر ثبت کرد.
از آزمایش موفقیت آمیز پرواز اچ‌ال-10، درس‌های غیرمعمول و ارزشمندی آموخته شد. در طول مراحل اولیه برنامه توسعه شاتل فضایی، اجسام بالابر با الگوی اچ‌ال-10 یکی از سه طرح اصلی پیشنهادی بود. البته این طرح بعداً رد شد؛ زیرا ثابت شد که قراردادن مخازن سوخت استوانه‌ای در بدنه خمیده دشوار است و از آن پس بیشتر طرح‌ها روی بال‌های دلتای معمولی‌ متمرکز شدند.
هواپیمای نورثروپ اچ‌ال-10 درحال حاضر در ورودی مرکز تحقیقات پرواز آرمسترانگ در پایگاه نیروی هوایی ادواردز به نمایش گذاشته‌ شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster