دستگاه تصویربرداری از جریان خون ابزاری است که می‌تواند در طول عمل جراحی به پزشکان کمک کند تا جریان خون در بافت را بررسی کرده و طبق آن جراحی را انجام دهند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان هلندی ابزاری برای نظارت بر جریان خون حین عمل جراحی توسعه داده‌اند. در طول […]
دستگاه تصویربرداری از جریان خون ابزاری است که می‌تواند در طول عمل جراحی به پزشکان کمک کند تا جریان خون در بافت را بررسی کرده و طبق آن جراحی را انجام دهند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان هلندی ابزاری برای نظارت بر جریان خون حین عمل جراحی توسعه داده‌اند. در طول جراحی جریان خون و کیفیت آن بسیار مهم است. در حال حاضر جراحان تنها می توانند حدس بزنند کیفیت جریان خون به چه گونه است. اما ابزار تصویربرداری کنونی میتواند کیفیت جریان خون را نشان دهد.
دکتر ویدو هیمن ، از دانشگاه خرونینگن سازنده این دستگاه است. این دستگاه بر مبنای فناوری لیزر توسعه داده شده و جراحان می توانند با کمک آن به جای نشانگرهای ذهنی به تصویر عینی و واقعی تکیه کنند.
آزمایش اولیه دستگاه PerfusiX -imaging روی بافت روده انجام گرفت. در بسیاری از جراحی ها به دلیل کیفیت پایین جریان خون بخیه ها به درستی بهبود نمی یابند. اما در حال حاضر با استفاده از تصاویر تهیه شده با دستگاه PerfusiX -imaging می توان در مکان مناسب بخیه زد تا از عوارض احتمالی و نشت آناستوموز جلوگیری شود. در مطالعات بالینی انجام گرفته نیز مشخص شد بر اساس تصاویر بدست آمده با این دستگاه می توان محل بخیه را به درستی تنظیم کرد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster