قلم دیکشنری شیائومی میتواند متون را از کتاب، صدای ضبط شده و یا دوربین ترجمه کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شیائومی از یک قلم دیکشنری جدید رونمایی کرد مرد که تنها ۱۰۰ دلار قیمت دارد و میتواند بتون را ترجمه کند این قلم دیجیتال با نام میجیا کار خود را با […]
قلم دیکشنری شیائومی میتواند متون را از کتاب، صدای ضبط شده و یا دوربین ترجمه کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شیائومی از یک قلم دیکشنری جدید رونمایی کرد مرد که تنها ۱۰۰ دلار قیمت دارد و میتواند بتون را ترجمه کند این قلم دیجیتال با نام میجیا کار خود را با اسکن اسناد انجام می دهد یک دوربین ۸ مگاپیکسلی در پشت محصول می تواند زوایای اسکن چندگانه را به درستی مشاهده کند. سپس کل پاراگراف با موقعیت یاب لیزری مشاهده و ترجمه میشود.
همچنین قابلیت مترجم صوتی به کاربر اجازه می دهد تا مکالمات ضبط شده را نیز ترجمه کند. این دیکشنری پن حدود ۱۵ میلیون کلمه چینی و انگلیسی را در خود ذخیره کرده است. فناوری OCR در این قلم نرم تشخیص ۹۹ درصدی را فراهم می کند . با توجه به نسخه جدید OTA که در ژانویه منتشر میشود زبان کره ای، ژاپنی، آلمانی و روسی نیز به این قلم اضافه خواهد شد.
با توجه به حافظه ۱۶ گیگابایتی این قلم امکان ذخیره عکس و فایل صوتی روی آن وجود دارد. یک باتری لیتیوم یونی نیز درون این قلم قرار گرفته و انرژی آن را تامین می کند. هنوز مشخص نیست توان این باتری در هر بار شارژ چقدر است. طبق ادعای شیایومی این قلم می تواند برای کودکان ابزاری آموزشی محسوب شود تا در مطالعه از آن استفاده کنند. در حال حاضر قیمت این قلم در چین ۱۰۰ دلار است و احتمالا از اول دی ماه فروش رسمی آن نیز آغاز خواهد شد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster