دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
از این میزان مصرف آب، 80 درصد آن مربوط به ایالات متحده آمریکا می‌شود و البته میزان مصرف آب دریا در آن لحاظ نشده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
گوگل در سال گذشته میلادی میلیاردها لیتر آب برای دیتاسنترهای خود در سراسر جهان استفاده کرده است. این میزان آب برای خنک‌کردن شمار بالای دیتاسنترهای این کمپانی مورد استفاده قرار گرفته است.
طبق گزارشی جدید، غول موتور جستجوی جهان در سال 2021 بیش از 15 میلیارد لیتر آب برای دیتاسنترهای خود در کشورهای مختلف استفاده کرده است. بیش از 80 درصد این 15 میلیارد لیتر آب، تنها در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.
این گزارش از سوی خبرگزاری The Oregonian منتشر شده که میزان مصرف آب توسط دیتاسنتر گوگل در دالاس، اورگن را برملا می‌کند.
طبق این گزارش، گوگل در سال 2021 تنها در این منطقه 1.25 میلیارد لیتر آب مصرف کرده است. در پی دعواهای حقوقی، مقامات این منطقه وعده داده‌اند که این اطلاعات را در آینده در دسترس قرار دهند. این گزارش همچنین می‌گوید که مصرف این تأسیسات در 5 سال گذشته، تقریباً سه‌برابر شده است. همچنین این دیتاسنتر گوگل، بیش از یک‌چهارم کل آب این منطقه را مصرف کرده است.
طبق ادعای رسمی گوگل، مصرف آب دیتاسنتر این شرکت معادل 29 زمین گلف در ایالات متحده است. باید به این موضوع اشاره کنیم که مقدار 15 میلیارد لیتر، شامل آب دریا نمی‌شود و گوگل برای خنک‌کردن دیتاسنترهای خود از آب دریا هم استفاده می‌کند.
در حال حاضر بسیاری از مناطق که در آن‌ها دیتاسنترهای شرکت‌های مختلف قرار گرفته‌اند، با مشکلات مصرف آب توسط آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند. بنابراین به‌دنبال روش‌هایی برای کنترل میزان مصرف آب توسط این تأسیسات هستند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster