اسپیس ایکس موفق شد با استفاده از راکت فالکون ۹ کهنه‌کار خود سه هزار ماهواره دیگر را در مدار زمین قرار دهد. این پرواز رکورد بیشترین پرواز مداری با پرواز راکت فالکون ۹ را در اختیار دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، راکت شرکت اسپیس ایکس توانست در پانزدهمین پرواز با موفقیت […]
اسپیس ایکس موفق شد با استفاده از راکت فالکون ۹ کهنه‌کار خود سه هزار ماهواره دیگر را در مدار زمین قرار دهد. این پرواز رکورد بیشترین پرواز مداری با پرواز راکت فالکون ۹ را در اختیار دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، راکت شرکت اسپیس ایکس توانست در پانزدهمین پرواز با موفقیت محموله خود را در مدار قرار دهد.
این راکت اسپیس ایکس در تاریخ فعالیت های فضایی مورد اعتماد ترین راکت شناخته می شود. هنوز اسپیس ایکس در مورد زمان بازنشستگی این راکت تصمیم گیری نکرده است.
ماموریت پانزدهم فالکون ۹ مربوط به حمل ماهواره‌های این شرکت است که علاوه بر حمل آسان مطابقت بیشتری نیز با فالکون ۹ دارند. همچنین اسپیس ایکس دو ماموریت دیگر برای ناسا و شرکت SES را در کمتر از ۳۶ ساعت با موفقیت به پایان رساند.
جاناتان مک دوول ، اخترفیزیکدان هاروارد می‌گوید با پرتاب اخیر اسپیس ایکس اکنون حدود ۳ هزار ماهواره فعال در مدار قرار دارد. این در حالی است که اسپیس ایکس پیش از این از وجود ۳۰۰۰ ماهواره خبر داده بود در آن زمان ماهواره های فعال این شرکت به تعداد ۲۷۰۰ عدد می رسید.
نسل دوم ماهواره های اسپیس ایکس اکنون در اندازه های بزرگتر بوده و فالکون ۹ تعداد کمتری از آنها را می تواند در مدار قرار دهد. در نتیجه این شرکت برای رسیدن به فاز بعدی منظومه ماهواره ای خود نیازمند موفقیت استارشیپ است.
گزارش های اخیر نشان می‌دهد این راکت احتمالا در نیمه نخست سال آینده قادر خواهد بود پرواز آزمایشی خود را انجام دهد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster