دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
وسعت کلاه‌خود ثور حدود ۳۰ سال نوری است و در فاصله ۱۵۰۰۰ سال نوری از ما قرار دارد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
NGC 2359 در فاصله ۱۵۰۰۰ سال نوری از ما و در صورت فلکی کلب اکبر قرار دارد.
در تصویر امروز ناسا چه می‌بینیم؟
ثور نه‌تنها روزی به نام خود دارد (ثور یکی از خدایان نورس که روز پنجشنبه به نام او نام‌گذاری شده است)، بلکه کلاهی نیز در آسمان دارد. NGC 2359 که کلاه‌خود ثور نامیده می‌شود، یک ابر کیهانی به‌شکل کلاه با اجزایی بال‌مانند است. وسعت کلاه‌خود ثور حدود ۳۰ سال نوری است. در‌واقع این کلاه کیهانی بیشتر شبیه به یک حباب بین‌ستاره‌ای است که توسط باد پرسرعت ستاره درخشان و عظیم نزدیک مرکز حباب دمیده شده.
ستاره مرکزی که یک ستاره ولف-رایه (Wolf-Rayet stars، ستارگانی بسیار پر‌جرم، با جرم بالای ۲۰ جرم خورشید)، یک غول بسیار داغ است که تصور می‌شود در مرحله‌ای از تکامل، پیش از ابرنواختر قرار دارد. NGC 2359 در فاصله ۱۵۰۰۰ سال نوری از ما، در صورت فلکی سگ بزرگ (کلب اکبر) قرار دارد.
این تصویر فوق‌العاده ترکیبی از فیلترهای باند باریک است که نه‌تنها ستاره‌هایی با ظاهر طبیعی، بلکه جزئیات ساختارهای رشته‌ای سحابی را نیز ثبت می‌کند. انتظار می‌رود ستاره‌ای که در مرکز کلاه‌خود ثور قرار دارد، در چند هزار سال آینده در یک ابرنواختر باشکوه منفجر شود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster