ناسا اخیر تصویری از دهانه منطقه Arabia Terra منتشر کرد که در آن اشکال عجیب و غریبی به چشم می‌خورد. این منطقه در قسمت شمالی مریخ قرار دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان هنوز رازهای زیادی از مریخ را کشف نکرده اند. آنها تنها به دنبال حیات میکروبی و کشف آن […]
ناسا اخیر تصویری از دهانه منطقه Arabia Terra منتشر کرد که در آن اشکال عجیب و غریبی به چشم می‌خورد. این منطقه در قسمت شمالی مریخ قرار دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان هنوز رازهای زیادی از مریخ را کشف نکرده اند. آنها تنها به دنبال حیات میکروبی و کشف آن هستند اما بنظر می رسد مریخ راز و رمزهای کوچک و جذاب بسیاری دارد.
شناسایی اشکال عجیب در این دهانه با کمک دوربین HiRise مدارگرد شناسایی مریخ انجام شد. این مدارگرد توانست تصاویری از زاویه بالا از این دهانه تهیه کند. پل کیسلر، از تیم HiRise در مورد این اشکال مرموز میگوید: دهانه مورد نظر حاوی رسوبات عجیب با اشکال و طرح های مرموز است.
گیسلر در ادامه توضیحات خود در مورد این رسوبات عجیب می گوید: رسوب های کشف شده دارای لایه های افقی هستند. درون آن ها برجستگی های روشن دیده می شود که از مرکز به سمت بیرون دارای انشعاب است. همچنین مکان این رسوب های عجیب در سمت جنوبی دهانه در مکانی با قطر بیش از ۶۰۰ متر دیده می شود و در دهانه های کوچکتر خبری از این رسوبات نیست.
این دهانه ها دارای اشکال گیج کننده هستند. اما می توان در مورد آن ها توضیحاتی در رابطه با تصعید مواد یخی در مریخ ارائه کرد. گیسلر در این رابطه می گوید: این لایه ها ممکن است به تصعید در دوره های مختلف مربوط باشد. همچنین امکان دارد دهانه های بزرگتر حدود ۴۵ تا ۶۰ متر به زیر سطح آب نفوذ کرده و پس از ایجاد غرق شده اند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster