دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در این مطلب آموزشی به نحوه استفاده از قابلیت جدید اپل موزیک Sing در آیفون و آیپد پرداخته شده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
با انتشار نسخه ۱۶.۲ از iOS، اپل قابلیت جدیدی تحت عنوان Music Sing را معرفی کرد که به مشترکین سرویس اپل موزیک اجازه می‌دهد تا با آهنگ‌های دلخواه خود همخوانی کنند. این قابلیت به‌صورت جهانی فعال شده است و در مطلب پیش رو به نحوه استفاده از اپل موزیک Sing خواهیم پرداخت.
قابلیت اپل Music Sing ویژگی نسبتاً جدیدی است که در iOS 16.2 به بعد در دسترس قرار دارد و به کاربران اجازه می‌دهد تا با آهنگ‌های مورد‌علاقه خود همخوانی داشته باشند. این ویژگی براساس یادگیری ماشینی کار می‌کند و می‌تواند صدای خواننده را از موسیقی پس‌زمینه آهنگ جدا نماید تا کاربر بتواند میزان صدای خواننده را به‌دلخواه تنظیم کند.
اگرچه قابلیت اشاره‌شده به‌صورت جهانی فعال شده است، اما برای همه دستگاه‌ها در دسترس نیست و برخی پیش‌نیازهای خاص جهت اجرای آن مورد نیاز است. دستگاه‌هایی که در پایین به آن‌ها اشاره شده، قادر خواهند بود از Apple Music Sing بهره بگیرند.
هنگام نگارش این مطلب، سرویس مذکور برای دستگاه‌های مبتنی بر مک اواس در دسترس قرار ندارد؛ اما احتمالاً دارد که دارندگان کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های اپل هم در آینده بتوانند از آن استفاده کنند. همچنین داشتن اشتراک سرویس اپل موزیک برای بهره‌مندی از این قابلیت ضروری است. شایان ذکر است که طرح اپل موزیک Voice از ویژگی گفته‌شده پشتیبانی نمی‌کند و خبری از آن روی نسخه اندروید هم نیست.
در‌صورتی‌که یکی از دستگاه‌های اشاره‌شده در بالا را در اختیار دارید و از اشتراک اپل موزیک هم بهره می‌برید، می‌توانید از قابلیت همخوانی با آهنگ‌ها استفاده کنید. روش انجام کار در آیفون، آیپد و اپل تی‌وی تقریباً مشابه است؛ به همین دلیل در پایین تنها به توضیحات مربوط به آیفون بسنده کرده‌ایم.
هنگامی که حالت Sing فعال می‌شود، صدای خواننده روی کمترین میزان ممکن قرار دارد. شما می‌توانید با استفاده از همان آیکن، اقدام به تغییر بلندی صدای خواننده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که در صورت فعال‌کردن قابلیت‌های دالبی اتموس یا Spatial Audio، ویژگی سینگ غیر‌فعال خواهد شد. در آهنگ‌هایی که دارای دو خواننده یا بیشتر هستند، متن مرتبط با هر خواننده در سمت مخالفی از صفحه قرار می‌گیرد (حالت Duet View) که برای همخوانی با دوستان گزینه مناسبی به‌شمار می‌رود.
علاقه‌مندان می‌توانند دسته‌بندی اختصاصی را تحت عنوان Sing در اپل موزیک مشاهده کنند که تمامی آهنگ‌های قابل پشتیبانی توسط قابلیت مذکور در آن قرار دارد. آهنگ‌های قرار گرفته در این قسمت در ژانرهای مختلفی قابل جست‌وجو هستند و به زبان‌های دیگری جز انگلیسی هم یافت می‌شوند.
قابلیت Apple Music Sing به کاربران اجازه می‌دهد تا صدای خواننده را در آهنگ‌ها تنظیم کنند تا بتوانند با قطعات دلخواه خود همخوانی داشته باشند.
آیفون ۱۱ به بعد و آیپد نسل ۳ به بعد در کنار اپل تی‌وی 4K 2022 از قابلیت اپل موزیک Sing پشتیبانی می‌کنند.
دستگاه‌های مبتنی بر iOS 16.2 و iPadOS 16.2 می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند؛ اگرچه مدل‌های قدیمی آیفون (آیفون X و قبل از آن) در کنار آیپد نسل اول و دوم نمی‌توانند از آن بهره ببرند.
بله؛ علاقه‌مندان باید حتماً اشتراک فعال اپل موزیک را روی آیفون، آیپد یا اپل تی‌وی خود داشته باشند؛ اگرچه طرح Voice از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster