یک استارتاپ آمریکایی نوعی چشم بند هوشمند توسعه داده است که می تواند با قرارگیری روی چشم فرد خواب وی را مورد سنجش قرار دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در بین مراحل خواب مرحله ای به نام REM قرار دارد که می تواند در یادگیری و حافظه نقش مهمی داشته باشد. […]
یک استارتاپ آمریکایی نوعی چشم بند هوشمند توسعه داده است که می تواند با قرارگیری روی چشم فرد خواب وی را مورد سنجش قرار دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در بین مراحل خواب مرحله ای به نام REM قرار دارد که می تواند در یادگیری و حافظه نقش مهمی داشته باشد. البته نظارت روی این مرحله و حرکات سریع چشمی به ابزارهای آزمایشگاهی نیاز است. اما چشم بند سوما اسلیپ نیز می تواند به کاربر خود کمک کند تا بررسی های خواب را در خانه انجام دهد.
در حال حاضر از روشی به نام الکترواکولوگرافی برای میزان قرارگیری فرد در مرحله حرکات سریع چشمی استفاده میشود. در این روش الکترودهای به بالا و پایین چشم وصل می‌شود و با توجه به تفاوت میدان های الکتریکی قرنیه و شبکیه می توان حرکت آنها و نزدیک شدن به الکترودها را اندازه گیری کرد.
استارتاپ سومالیتیکس سازنده چشم بند سوما اسلیپ است که می تواند عمل ردیابی چشم را در هنگام خواب انجام دهد . درون این چشم بند حسگرهای خازنی یکپارچه وجود دارد و برخی از آنها زیر لایه ای از فوم درست در زیر چشم قرار گرفته اند.در زمان استفاده از این چشم بند حسگرها می توانند با تشخیص سیگنال ها، حرکات چشم را ردیابی کنند.
داده های مربوط به طول شب نیز به گوشی هوشمند یا دستگاه ردیاب سلامتی منتقل خواهد شد. کاربر پس از بیدار شدن می تواند ارزیابی انجام شده را در دستگاه موردنظر مشاهده کند. این استارتاپ قصد دارد با یافتن شریک مالی این محصول را به بازار عرضه کند. به گفته این شرکت احتمالا این دستگاه تا دسامبر آینده به صورت تجاری عرصه خواهد شد. قیمت آن نیز ۱۹۹ دلار در نظر گرفته شده است.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster