امروز از ساعت ۱۰ صبح طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو برگزار می‌شود و یکی از خودروهایی که در این طرح عرضه می‌شود،‌پژو پارس ای ال ایکس است. اما قیمت پژو پارس tu5 چند است؟
امروز ۲۶ آذر ماه فروش فوق‌العاده ایران خودرو آغاز می‌شود. فروش فوق‌العاده‌ای که تنها مربوط به دو گروه خاص می‌شود، یکی مالکان خودروهای فرسوده و دیگری طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت.
در فروش فوق‌العاده ایران خودرو دو خودروی سورن پلاس دوگانه‌سوز و پارس ال ایکس عرضه می‌شود.
طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو از ساعت ۱۰ روز ۲۶ آذرماه آغاز می‌شود و تا دو روز بعد یعنی ۲۸ آذر ماه ادامه دارد.
آنگونه که در بخشنامه این خودروساز اعلام شده است، زمان تحویل سورن پلاس و پارس ۹۰ روزه است و خودروهای ثبت‌نامی ظرف سه ماه یعنی تا اسفند ۱۴۰۱ تحویل مردم داده می‌‌شود.
متقاضیان شرکت در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو برای ثبت‌نام باید به سامانه esale.ikco.ir مراجعه کنند.
نکته مهمی که در طرح جدید ایران خودرو وجود دارد این است که همه افراد نمی‌توانند در این طرح شرکت کنند. تنها دو گروه می‌توانند در فروش فوق‌العاده ۲۶ آذر حاضر شوند، یکی مادران دارای دو فرزند و بیشتر و دیگری مالکان خودروهای فرسوده. البته ایران خودرو هنوز شرایط احراز مالکان خودروهای فرسوده را اعلام نکرده است.
قیمت خودرو سورن پلاس و پارس
در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو برای مادران، قیمت سورن پلاس و پارس اعلام شده است. اما در طرح مربوط به مالکان خودروهای فرسوده قیمت خودروها اعلام نشده است.
در طرح ویژه مادران،‌ قیمت کارخانه سورن پلاس ۲۸۱ میلیون تومان اعلام شده اما قیمت کارخانه این خودرو حدود ۴۶۷ میلیون تومان است.
پیگیری‌ها نشان می‌دهد که قیمت کارخانه پارس ای ال ایکس ۲۱۱ میلیون تومان است اما قیمت بازار آزاد این خودرو حدود۵۴۳ میلیون تومان ذکر شده است.
بر این اساس اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد پژو پارس tu5 حدود ۳۳۰ میلیون تومان است. به عبارتی قیمت بازار آزاد پژو پارس tu5 در بازار آزاد بیشتر از دو برابر قیمت کارخانه است و فردی که چنین خودرویی را برنده شود سود ۳۳۰ میلیونی نصیبش شده است.
البته در این طرح،‌ قیمت پژو پارس tu5 برای مادران دارای دو فرزند و بیشتر ۲۱۱ میلیون تومان عنوان شده 
قیمت سورن پلاس و پارس در فروش فوق‌العاده مالکان خودروهای فرسوده اعلام نشده است و ایران خودرو در اطلاعیه خود به ذکر این نکته بسنده کرده که تعیین قیمت خودروی جایگزین در زمان واریز وجه مشتری و پس از اسقاط خودروی فرسوده ومجاز شدن مشتری برای ثبت نام اعلام می‌شود. یعنی حدود سه ماه دیگر.
زمان قرعه‌کشی ایران خودرو
ثبت‌نام فروش فوق‌العاده ایران خودرو از ۲۶ تا ۲۸ آذرماه ادامه دارد. قرعه‌کشی این طرح روز چهارشنبه یعنی ۳۰ آذرماه از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی  برگزار می‌شود.احتمالا اسامی برندگان همان روز یا ظرف یک روز آینده اعلام می‌شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به خودروتک میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source
source

source

توسط digitalwebmaster