نوعی بند ساعت هوشمند ابداع شده است که به کیسه هوا مجهز است و می تواند کاربر را از غرق شدن نجات دهد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بیشتر افراد در زمان شما در آب های آزاد از جلیقه های نجات استفاده نمی کنند. به همین دلیل محققان مچ بند جدیدی ساخته […]
نوعی بند ساعت هوشمند ابداع شده است که به کیسه هوا مجهز است و می تواند کاربر را از غرق شدن نجات دهد.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بیشتر افراد در زمان شما در آب های آزاد از جلیقه های نجات استفاده نمی کنند. به همین دلیل محققان مچ بند جدیدی ساخته اند که می تواند در چنین موقعیت های مورد استفاده قرار بگیرد. میشه های هوای موجود در این مو بند می تواند بصورت دستی نیز باز شود.
مچ بند تی وان T-1 توسط استیون تسیتاس ساخته شده است. وی در زمانی که در حال شنا کردن در یک ساخت دور افتاده بود ایده ساخت چنین مچ بندی به فکر او رسید.
افراد می توانند در زمان شما با موج سواری از این مچ بند استفاده کنند. به دلیل چنین قابلیتی می توان آنرا در بندساعت های هوشمند استفاده کرد. حتی امکان استفاده از این دستگاه همراه با جلیقه نجات برای زمانی که فرد ممکن است بطور ناگهانی در آب قرار بگیرد، وجود دارد. در این فناوری دو پمپ هوا وجود دارد که در طرفین بند قرار گرفته اند و در بالای آنها کیسه هوای پلیمری قرار دارد و توسط یک پوشش خارجی محافظت میشود.
زمان استفاده از این فناوری باید دکمه روی آن را فشار داد. در این هنگام اشتعال ماده جامد مولد گاز در پمپ ها باعث پر شدن کیسه ها از هوا می شود. عملکرد آن مشابه کیسه هوای خودروها است با این تفاوت که سرعت کارکرد آن بیشتر است.
تسیتاس در مورد اختراع خود گفته ست قصد ندارد آن را بصورت تجاری تولید کند و علاقه دارد تا مجوز ساخت آن را به شرکت های تولید کننده ساعت هوشمند بفروشد. به گفته وی این دستگاه یک پشتیبان اضطراری در زمان شنا محسوب میشود و در زمانی که جلیقه نجات وجود ندارد همانند چتر نجات ذخیره است.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster