توسطautokhabari


دسامبر 16, 2022

هایپرکار برقی مک‌مورتری اسپرلینگ که ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت دارد، با ثبت زمان ۷.۹ ثانیه، رکورد ۴۰۰ متر جهان را شکست.

مک‌مورتری اسپرلینگ شیوهٔ جدیدی را برای ساخت هایپرکار الکتریکی نشان می‌دهد. این بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر از خودروهایی مثل ریماک نورا است و این باعث کاهش وزن شده که دستاوردهای بزرگی مثل شکستن رکورد ۴۰۰ متر جهان را به همراه داشته است. مدت‌ها است که میدانیم مک‌مورتری خودروی بسیار سریعی است زیرا قبلاً بارها ثابت کرده است که می‌تواند شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت را در ۱.۵ ثانیه طی کند. این خودرو همچنین رکورددار فستیوال گودوود با زمان ۳۹.۰۸ ثانیه هم هست.

اسپرلینگ به لطف نسبت قدرت به وزن باورنکردنی و مهندسی فوق‌العاده چنین پرفورمنسی را به نمایش می‌گدازد. این خودرو حدود ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و تنها ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن دارد. علاوه بر این، برای چسباندن خودرو به زمین هم از دو فن بزرگ استفاده شده که حداکثر ۲۰۰۰ کیلوگرم داون‌فورس تولید می‌کنند. حال مت واتسون از کارواو سراغ این هایپرکار چشمگیر رفته و ویژگی‌های مختلف آن مثل طراحی، سیستم فن‌ها، کابین و… آن را بررسی کرده است.

پس‌ازاین، نوبت به آزمایش خودرو در خط مستقیم می‌رسد. اسپرلینگ در اولین تلاش خود با وجود خیس بودن پیست، شتاب صفر تا ۹۶ را در ۲.۲۷ ثانیه ثبت می‌کند. در دور بعدی، شتاب در ۲.۰۹ ثانیه ثبت و ۴۰۰ متر در ۸.۶۴ ثانیه طی می‌شود که ۰.۲ ثانیه از ریماک نورا سریع‌تر است؛ اما این پایان ماجرا نیست و تیم کارواو راهی پیست سیلورستون می‌شود یعنی جایی که یک کامیون ویژه قبل از آزمایش مسیر را خشک می‌کند. اسپرلینگ در اینجا صفر تا ۹۶ کیلومتر را در ۱.۴ ثانیه و ۴۰۰ متر را در ۸.۳۵ ثانیه طی می‌کند.

این اعداد به‌خودی‌خود رکورد جدیدی هستند اما مت واتسون بازهم تلاش می‌کند و نهایتاً در ۴۰۰ متر به تایم خارق‌العادهٔ ۷.۹۷ ثانیه می‌رسد و رکورد جدیدی را برای خودروهای جاده‌ای ثبت می‌کند؛ اما جالب اینکه همهٔ این اعداد در حالی ثبت شده‌اند که مک‌مورتری حداکثر سرعت اسپرلینگ را روی ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود کرده بود.
مهران
حرف منه این
،واقعا اسم این ماشین رو نمیشه خودرو گذاشت.همههههه چیز فدای شتاب و ثبت رکورد شده.
PURIYA
دقیقا
Hemn
ایا واقعا شتاب و سرعت تا این حد مهمه؟؟
اینا اصلا به چه دردی میخورن؟
دنیای خودرو هم انگار شده دنیای بچه ها کل تمرکز شده شتاب
به نظر من شتا ۳ تا ۵ ثانیه عالیه مهم امنیت و راحتیه که باید روش کار بشه
احمدرضا
دوست عزیز ماشین هایی که معیارهای شما رو دارن تعدادشون بینهایته اما شتاب ۱.۴ ثانیه چیزی که حتی تو ماشین فرمول یکم نمیشه تجربش کرد
یه چیز خاص و منحصر بفرده
احمدرضا
چه خبرتونه ؟
چه خبرررتونه ؟
هنوز برگامون از درگ تسلا و لوسید که ریخته رو زمین جمع نکردیم !
صفر تا صد ۱.۴ چجوری حالی مغزم کنم ؟
این دیگه چیه ؟!
OM.01
(صفر تا صد ۱.۴ چجوری حالی مغزم کنم ؟این دیگه چیه ؟!)
اگه شتاب ۰تا۱۰۰ کیلومتر در ۱.۴ثانیه برات خیره کنندس پس نظرت درباره شتاب ۰تا ۳۰۰کیلومتر ۳.۵ثانیه ای چیه!؟
craig sullivan mercury pro mod
بزن تو گوگل, ماشین جالبی هست.
البته درمورد قانونی بودن ماشین آقای سالیوان تو خیابون شک تردید دارم ولی بیشتر پرو مودها قانونی هستن…هرچند اصلا به درد شهر نمیخورن به هزار دلیل.
احمدرضا
ممنون از راهنماییت ولی اونا درگسترن ( تاپ فیول ) ماشینای عادی نیستن البته اینم نمیدونم اجازه تردد داره یا نه ولی به هرحال ظاهرش حداقل نرمالتره
اونا شتابشون نصف اینه صفر تا صد ٧دهم ثانیه دارن اصلا دنیای دیگه ای دارن
ایران
صفر تا صد کمتر از یکو نیم ثانیه تصورشم وحشتناکه خودرو ها تا کجا میخوان پیش برن
R
فاقد ارزش
مازیار
جالبه هم تو پیست رکورد زده هم خط مستقیم
Lamborghini
عجب هیولای هست ماشین باحالیه
نسبت قدرت به وزن هم عالیه یک به یک
TESLA
حالا فکرشو کنید بنتلی برقی که قراره سال ۲۰۲۵ از راه برسه ، صفر تا صدش شبیه این هست 😱😱🤩🔥🔥
ایران
من موندم با همچین ماشینی چجوری میخوان تو مناطق شلوغ تردد کنن مگه سرعت واکنش انسان چقدره چقدر میتونه ماشینو کنترل کنه یه لحظه پاتو بزار رو پدال گاز…..
aMiRsHaYaN
قطعا محدود کننده اسب بخار داره
خب قطعا تو تو یه شهر شلوغ تو نمی‌زنی رو حالت ۱۰۰۰ اسب بخار تو ترافیک
TESLA
براشون حالت محدود کننده شتاب قرار میدن ، حدود ۸ ماه پیش بود که مدیر عامل بنتلی جزئیات وحشتناکی رو در مورد اولین خودرو برقی این برند افشا کرد : که قراره بیش از ۱۴۰۰ اسب بخار قدرت داشته باشه و تنها در عرض ۱/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسه ، البته آدریان هالمارک خاطرنشان کرد که دستیابی به سرعت های خیلی زیاد خوب نیست و باعث ایجاد حالت تهوع در سرنشینان می‌شود اما وی خاطرنشان کرد که برای این مسئله راه حلی دارد که راننده می‌تواند شتاب خودرو را روی ۲/۷ ثانیه سوئیچ کند یا در صورت نیاز به ۱/۵ ثانیه تغییر دهد
ferimia
اون دسته از فن های برقی بیان بگن الان واااو چقدر خوبه
من اینو به تسلا مدل پلد و لوسید سافایر ترجیه میدم
کجاین پس؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.