دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
زمان چیزی است که همه با آن آشنا هستیم. شصت ثانیه یک دقیقه است و شصت دقیقه یک ساعت. این یعنی زمان خطی، چیزی که همه ما با آن موافقیم. ابتدایی‌ترین سنجش زمانی که توسط اجداد ما انسان‌ها انجام می‌شد، وابسته به مشاهده چرخه‌های جهان طبیعی بود که با استفاده از الگوهای تغییر روز به شب و فصل به فصل تقویم‌ها را ساختند و بعد از آن ابزار‌هایی برای اندازه‌گیری دقیق‌تر زمان مثل ساعت‌های آفتابی و ساعت‌های مکانیکی ساخته شدند تا ما بتوانیم یک قالب استاندارد برای اندازه‌گیری گذر زمان داشته باشیم. اما ما دقیقاً چه چیزی را اندازه می‌گیریم؟ مفهوم زمان چیست و آیا اصلاً وجود دارد یا فقط یک توهم ذهنی برای ما انسان‌هاست؟
تماشای ویدیو در یوتوب دیجیاتو:
تماشای ویدیو در آپارات دیجیاتو:
پاسخ به این سؤال که آیا زمان وجود دارد یا نه، این است که البته که وجود دارد و تقریباً بر همه چیز حاکم است. ما از لحظه تولد تا لحظه مرگ‌مان به شکل بی‌رحمانه‌ای زمان را تجربه می‌کنیم و تصور دنیایی بدون زمان واقعاً سخت است.
چیزی که به ظاهر زندگی ما را اداره می‌کند و اجتناب‌ناپذیر است و حتی باهوش‌ترین افراد روی زمین هم دقیقاً نمی‌توانند آن را توضیح دهند. ارسطو  تقریباً 2500 سال پیش این‌طور می‌گفت که زمان ناشناخته‌ترین چیز‌هاست و هنوز هم همین تعریف برای زمان صدق می‌کند. در ویدیوی فوق سراغ تعریف یکی از اسرارآمیز‌ترین مفاهیم جهان هستی، یعنی زمان رفته‌ایم. با مستند دیجیاتو همراه باشید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
فقط می تونم بگم که دیونه شدم،آلبرت هم یک دیوانه نابغه در زمان خودش و حال و آینده بوده و خواهد بود…
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
این مطلب آموزشی به ترفندهایی …
در جعبه ابزار این هفته …
بازی‌های موتور‌سواری از جمله محبوب‌ترین …
در این مطلب بهترین بازی‌های …
در این مطلب به معرفی …
این مطلب به نحوه تبدیل …
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster