اپل در پی فشارهای اتحادیه اروپا قصد دارد تغییراتی را در اپ استور و iOS ایجاد کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در گزارش بلومبرگ آمده است اپل قصد دارد دو قابلیت موتور مرورگر و NFC در iOS را در اختیار برنامه های شخص ثالث قرار دهد. اپل در سال های گذشته […]
اپل در پی فشارهای اتحادیه اروپا قصد دارد تغییراتی را در اپ استور و iOS ایجاد کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در گزارش بلومبرگ آمده است اپل قصد دارد دو قابلیت موتور مرورگر و NFC در iOS را در اختیار برنامه های شخص ثالث قرار دهد.
اپل در سال های گذشته و به مرور به دنبال کاهش محدودیت های iOS برای توسعه دهندگان بوده است. به عنوان مثال اکنون برنامه ها امکان تعامل با سیری را دارند و یا می توانند به خواندن برچسب های NFC بپردازند. با این وجود هنوز محدودیت های بسیاری وجود دارد.
بلومبرگ می گوید طی اخبار دریافتی از یک منبع آگاه، اپل قصد دارد در آینده واسط های برنامه نویسی کاربردی خصوصی خود را نیز در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد. این موضوع می تواند تغییراتی را در نحوه عملکرد iOS ایجاد کند.
مهمترین محدودیت موتورهای مرورگر است که احتمالا به زودی کنار گذاشته میشود. در حال حاضر برای رفع این محدودیت از WebKit استفاده میشود که موتور اپل در اجرای سافاری است. از طرفی اجبار اتحادیه اروپا، اپل را واردار خواهد کرد تا iOS را برای دیگر موتور های مرورگرهای دیگر نیز باز کند.
اپل فشار زیادی را برای باز کردن دسترسی به شبکه Find My لوازم جانبی شخص ثالث متحمل میشود. البته در حال حاضر نیز سازندگان شخص ثالث قادرند لوازم جانبی خود را با این شبکه سازگار کنند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster