فرودگر قمری ژاپن پس از قرارگیری در اعماق فضا توانست اولین عکس های خود مربوط به زمین را ارسال کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت آی اسپیس از ژاپن ضمن اعلام فعالیت فرودگر قمری در اعماق فضا، از ارسال نخستین عکس های گرفته شده توسط این فرودگر بر فراز موشک فالکون […]
فرودگر قمری ژاپن پس از قرارگیری در اعماق فضا توانست اولین عکس های خود مربوط به زمین را ارسال کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت آی اسپیس از ژاپن ضمن اعلام فعالیت فرودگر قمری در اعماق فضا، از ارسال نخستین عکس های گرفته شده توسط این فرودگر بر فراز موشک فالکون ۹ خبر دادند.
آی اسپیس طی توئیتی اعلام کرد مرکز کنترل این ماموریت همچنان در حال بررسی های اولیه هستند. با این حال تصاویر اولیه این فرودگر که توسط دوربین نصب شده روی آن گرفته شد، اکنون دریافت شده است.
این شرکت در توییت دیگری ضمن انتشار عکس دریافتی می گوید: آنچه که در این تصویر به هلال ماه شباهت دارد در واقع مربوط به زمین است.
این فرودگر طبق برنامه ریزی های انجام گرفته ماه آوریل به مقصد می رسد و پس از آن ماه نورد کوچک اماراتی به نام راشد را روی سطح ماه مستقر می کند. این نخستین پرواز ای اسپیس محسوب میشود و این شرکت آنقدرها هم در این زمینه پیش نرفته است.
تیم پشتیبانی این فرودگر تاکنون چندین بار موفق به ارتباط با آن شده اند. همچنین آنها اعلام کردند هیچ نقصی در سیستم اصلی فرودگر تا کنون مشاهده نشده است. در صورتی که فرودگر ژاپنی بتواند با موفقیت ماموریت خود را پایان ببرد در آینده بسیاری از ماموریت ها را انجام خواهد داد. طبق اعلام آی اسپیس دومین ماموریت انها در سال ۲۰۲۴ انجام می گیرد. ماموریت سوم نیز با هدف خدمات تجاری کاربری ماه یک سال پس از آن آن تحقق می پذیرد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster