شیائومی یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه فناوری شارژ سریع گوشی‌های هوشمند بسیار سرآمد است و این شرکت اخیرا گوشی ردمی نوت ۱۲ اکسپلور ادیشن را با شارژ سریع ۲۱۰ معرفی کرد که برای اولین بار در دنیا شاهد چنین سرعتی هستیم. 
البته شارژ سریع گوشی‌ها مخاطرات خاص خودشان را دارند و ممکن است به گوشی آسیب بزنند. اکر لخواهیم مقایسه کنیم گوشی‌های گلکسی S22 اولترا و آیفون ۱۴ پرو مکس به‌ترتیب از شارژ سریع ۴۵ وات و ۱۵ وات پشتیبانی می‌کنند‌. 
بنابراین سرعت شارژ ردمی نوت ۱۲ اکسپلور ادیشن ۴ برابر سریع‌تر از S22 اولترا و ۱۴ بار سریع‌تر از آیفون ۱۴ پرو مکس است‌. اما شیائومی برای برای ارائه چنین سرعتی ملاحظات ‌ ایمنی را نیز در نظر گرفته است‌. 
این فناوری شارژ سریع می‌تواند باتری ردمی نوت ۱۲ اکسپلور ادیشن را در عرض ۳ دقیقه تا ۳۸ درصد و در عرضه ۲ دقیقه از ۳۸ تا ۵۸ درصد، در عرض ۴ دقیقه از ۵۸ تا ۸۶ درصد و در عرض ۶ دقیقه از ۸۶ تا ۱۰۰ درصد شارژ کند‌.‌ به‌عبارتی باتری ردمی نوت ۱۲ اکسپلور ادیشن می‌تپاند با استفت ه از فناوری فست شارژ ۲۱۰ واتی در عرض فقط ۱۵ دقیقه به‌طور کامل شارژ شود. 
شیائومی از قابلیت‌های ایمنی زیادی در این فناوری استفاده کرده است تا مطمئن شود هیچ آسیبی به گوشی و باتری آن نمی‌رسد. شما احتمالا انفجار باتری گوشی‌های گلکسی نوت ۷ سامسونگ را به خاطر دارید. اما آن دوران دیگر سپری شده است و ما با فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای روبه‌رو هستیم. 
لازم به ذکر است که گوشی iQOO 11 نیز در راه است و قرار است از شارژ سریع ۲۰۰ وات پشتیبانی کند. در هر حال باید ونتظر بمانیم و ببینیم‌ که عملکرد شارژ سریع این‌ گوشی‌ها در دنیای واقعی چگونه خواهد بود.
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster