توییتر، حساب کاربری یکی از کاربران خود را که جت شخصی افراد سرشناس مثل ایلان ماسک را ردیابی می‌کرد مسدود کرد. این در حالیست که ماسک گفته بود اکانت افراد در توییتر را به خاطر آزادی بیان مسدود نخواهد کرد. 
در سال‌های اخیر یکی از اکانت‌های توییتر به نام Jack Sweeney جت شخصی افراد مهمی مثل بیل گیتس، مار زاکربرگ و ماسک را رهگیری می‌کرد و اطلاعات مسیر حرکت آن‌ها را در توییتر خود منتشر می‌کرد.  
 ماسک قبل از آنکه توییتر را بخرد به این کاربر پیشنهاد ۵۰۰۰ دلار داده بود تا از این کارش دست بردارد اما او این مبلغ را رد کرده بود و پیشنهاد ۵۰ هزار دلار به ماسک داده بود که ماسک این پیشنهاد را قبول نکرد و گفت که درباره‌اش فکر می‌کند. اما حالا با خرید توییتر توسط ماسک اکانت این کاربر مسدود شده است و به نظر می‌رسد که ماسک تلافی گذشته را از او درآورده است. ‌
البته ماسک در زمان خرید توییتر وعده آزادی بیان در این شبکه اجتماعی را داده بود و گفته بود که اکانت کسی را مسدود نخواهد کرد. اما حالا می‌بینیم که او خلاف صحبت‌هایش عمل کرده و بدون هیچ توضیحی اکانت یکی از کاربران خود را حذف کرده است. Sweeney هفته گذشته با انتشار توییتی گفت که اکانتش محدود شده است و احتمال مسدود شدنش وجود دارد. او همچنین اسکرین‌شات پیامی از طرف توییتر را منتشر کرد که به او هشدار داده بود. 
در هر حال به نظر می‌رسد مه ماسک حرف‌های قبلی خود را زیر پا گذاشته است و البته برخی‌ها معتقدند که کار Sweeney می‌توانست خطر امنیتی برای افراد سرشناس داشته باشد اما خود او هدفش از ردیابی جت این افراد را پاسخگو کردن آن‌ها در برابر آسیبی که به محیط زیست از طریق پروازهای متعدد شخصی خود به نقاط مختلف دنیا می‌زنند عنوان کرده بود. البته این کاربر گفته است که در پلتفرم‌های دیگری مثل اینستاگرام همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster