مطالعه اخیر محققان نشان می دهد هسته داخلی زمین مقدار زیادی اکسیژن در خود دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه کلمبیا می گویند هسته داخلی زمین نیز می تواند حاوی اکسیژن باشد. با وجودی که میدانیم اکسیژن در گوشته زمین وجود دارد، اما وجود آن در هسته داخلی جامد کمی […]
مطالعه اخیر محققان نشان می دهد هسته داخلی زمین مقدار زیادی اکسیژن در خود دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه کلمبیا می گویند هسته داخلی زمین نیز می تواند حاوی اکسیژن باشد. با وجودی که میدانیم اکسیژن در گوشته زمین وجود دارد، اما وجود آن در هسته داخلی جامد کمی بحث برانگیز است.
یافته های اخیر محققان نشان می دهد در هسته داخلی زمین اکسیژن وجود دارد. در صورت تحقق این موضوع می توان بر محدودیت های موجود در مورد شکل گیری هسته زمین غلبه کرد.
محققان از طریق سیگنال های لرزه ای ایجاد شده توسط زلزله ها می توانند به چگالی و ترکیب شیمیایی هسته داخلی پی ببرند. اما اکنون مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد اجزای داخلی هسته زمین بسیار سبک است.
محاسبات محققان ثابت کرد که در دمای زیاد و فشار بالا عناصری مانند گوگرد، سیلیکون، کربن و هیدروژن ضمن ترکیب با آهن می توانند انواع آلیاژهای آهن را ایجاد کنند.
در این بین معمولا اکسیژن از این عناصر حذف میشود. زیرا تاکنون آلیاژ اکسیژن- آهن غنی از آهن حتی در اطراف گوشته نیز دیده نشده است. محققان برای ایجاد این آلیاژ از آهن خالص و اکسید آهن در انتهای دو سندان الماس و پرتو لیزر استفاده کردند. در این آزمایش واکنش بین آهن و اکسید آهن مورد توجه قرار گرفت.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster