طبق درخواست اسپیس ایکس به کمیسیون ارتباطات فدرال در امریکا، احتمال دارد تمامی گوشی های موبایل تا سال ۲۰۲۴ به اینترنت ماهواره ای متصل شوند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهواره های نسل دوم استارلینک سخت افزار لازم برای اتصال مستقیم به شبکه موبایلی را دارا هستند. این سخت افزار می تواند […]
طبق درخواست اسپیس ایکس به کمیسیون ارتباطات فدرال در امریکا، احتمال دارد تمامی گوشی های موبایل تا سال ۲۰۲۴ به اینترنت ماهواره ای متصل شوند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهواره های نسل دوم استارلینک سخت افزار لازم برای اتصال مستقیم به شبکه موبایلی را دارا هستند. این سخت افزار می تواند با برقراری ارتباط بین ماهواره ها و گوشی کاربر، امکان استفاده از اینترنت ماهواره ای را برایشان فراهم کند.
در حال حاضر اسپیس ایکس برای ارسال ده هزار ماهواره کوچک دیگر به مدار زمین محور دریافت کرده و قصد دارد با کمک شرکت تی موبایل سرویس اینترنت ماهواره ای برای گوشی های موبایل را در اختیار کاربران قرار دهد.
استارلینک اکنون در صورت فلکی خود ۳۵۰۰ ماهواره دارد و مجوز پرتاب ۷۵۰۰ ماهواره دیگر را نیز از FCC دریافت کرده است. این ماهواره ها به سخت افزارهای موبایلی مجهز هستند و تا پایان این دهه در مدار قرار خواهند گرفت.
در صورت موفقیت اسپیس ایکس در قرار دادن ماهواره های نسل دوم. این شرکت تا پایان سال ۲۰۲۴ می تواند پوشش کامل اینترنت ماهواره ای برای گوشی های موبایل را ارائه کند. در حالی که این اینترنت برای استفاده به تجهیزاتی نیاز دارد، اما در صورت استفاده روی موبایل امکان اتصال مستقیم به شبکه وجود دارد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster