کوالکام از دو تراشه جدید رونمایی کرد که قرار است در روزهای وای فای ۷ آینده مورد استفاده قرار بگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تراشه های جدید کوالکام در روترعای وای فای ۷ سال آینده استفاده خواهند شد. به گفته کوالکام این تراشه ها قابلیت پشتیبانی از روترهای مش را نیز […]
کوالکام از دو تراشه جدید رونمایی کرد که قرار است در روزهای وای فای ۷ آینده مورد استفاده قرار بگیرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تراشه های جدید کوالکام در روترعای وای فای ۷ سال آینده استفاده خواهند شد. به گفته کوالکام این تراشه ها قابلیت پشتیبانی از روترهای مش را نیز دارا هستند.
کوالکام در مراسم شب گذشته از تراشه های جدید رونمایی کرد تا تولیدکنندگان تجهیزات شبکه از آن ها در محصولات جدید استفاده کنند. به گفته کوالکام از اکنون این تراشه ها در اختیار این تولیدکنندگان قرار دارد تا در محصولاتی مانند روترهای خانگی و دستگاه های مبتنی بر سیستم مش مورد استفاده قرار بگیرد. احتمالا این محصولات نیمه دوم سال آینده به بازار عرضه میشود و کاربران می توانند از آنها استفاده کنند. در حال حاضر دستگاه های کنی از وای فای ۷ پشتیبانی می کنند. اما تراشه های کوالکام می توانند باعث شوند تا دستگاههای بیشتر و با قیمت ارزان تری را در بازار شاهد باشیم.
تمامی دستگاههای وای فای کنونی همگی از تراشه های وای فای 6 و 6E پشتیبانی می کنند. کوالکام تراشه های جدید را بر پایه معماری محصولات حرفه ای توسعه داده است اما قرار است در محصولات خانگی مورد استفاده قرار بگیرد. مهمترین مزیت تراشه های جدید پشتیبانی از شبکه مش با حداکثر ظرفیت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه است.
تراشه های جدید کوالکام به دلیل پشتیبانی از فناوری وای فای ۷ در کانال ۳۲۰ مگاهرتزی کار می کند و در نتیجه تاخیر کمتری را شاهد خواهیم بود. در حال حاضر تراشه های وای فای 6E تنها می توانند به کانال ۱۶۰ مگاهرتزی دسترسی داشته باشند. با توجه به اینکه تراشه های جدید دارای قابلیت MLO هستند به دستگاههای سازگار اجازه می دهند تا در هر دو باند فرکانسی فعالیت کنند.
روتر های آینده به لطف وجود تراشه های جدید کوالکام با قیمت کمتری عرضه خواهند شد. همچنین به دلیل مصرف انرژی پایین عملکرد روترها را افزایش می دهند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster