طبق گزارش منابع آگاه دو کشور ژاپن و هلند قصد دارند در تحریم صنعت تراشه چین با ایالات متحده همکاری کنند. به همین دلیل این دو کشور طی حمایت از تحریمات آمریکا فروش این تجهیزات را به شرکت های چینی متوقف کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک منبع آگاه اعلام کرد […]
طبق گزارش منابع آگاه دو کشور ژاپن و هلند قصد دارند در تحریم صنعت تراشه چین با ایالات متحده همکاری کنند. به همین دلیل این دو کشور طی حمایت از تحریمات آمریکا فروش این تجهیزات را به شرکت های چینی متوقف کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک منبع آگاه اعلام کرد ژاپن و هلند نیز طی توافق با ایالات متحده قصد دارند فروش منابع مربوط به صنعت تراشه را به چین محدود کنند. طبق نظر کارشناسان در صورت ایجاد چنین محدودیت هایی برای کشور چین مانع بزرگی در برنامه‌ریزی‌های این شرکت ایجاد خواهد شد. احتمالاً ایجاد این محدودیت ها توسط هلند و ژاپن طی هفته های آینده به صورت عمومی اطلاع رسانی می شود. این دو کشور قصد دارند چند نمونه از محدودیت های اعمال شده توسط ایالات متحده را بر صنعت تراشه چین اعمال کنند.
ایالات متحده مدعی است چین از فنآوری های صنعت تراشه برای پیشبرد اهداف نظامی استفاده می کند. به همین دلیل به شدت تلاش دارد تا از دسترسی این کشور به تجهیزات پیشرفته در زمینه تراشه سازی جلوگیری کند. درصورت همکاری این سه کشور برای اعمال تحریمات به چین امکان تهیه تجهیزات و ساخت تراشه های مدرن به طور کامل از چین سلب می‌شود.
طبق گفته ایالات متحده در این تحریم شرکت ژاپنی توکیو الکترون و شرکت هلندی ASML نمی توانند به چین تجهیزات بفروشند. آمریکا با ترغیب این شرکت ها به عدم همکاری با شرکت های چینی قصد دارد تا تحریم ها را موثرتر کند. این توافق نامه نیز نوعی دستاورد برای ایالات متحده محسوب میشود.
علاوه بر شرکت توکیو الکترون دو شرکت کانن و نیکون نیز به صورت جزئی در صنعت ترش فعالیت دارند. بسیاری از شرکت های ژاپنی تمایلی و قطع همکاری با شرکت‌های چینی ندارند زیرا بخش زیادی از درآمد خود را از طریق مشتریان چینی به دست می آورند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster