درد موضوعی پیچیده است زیرا اغلب ذهنی در نظر گرفته می‌شود و به آستانه تحمل درد فرد وابسته است. با این حال، در حالی که دردناک بودن خالکوبی یا بچه دار شدن ممکن است بحث برانگیز باشد، برخی از بیماری ها یا شرایط سلامتی وجود دارند که به‌طور غیرقابل انکاری آزاردهنده هستند.
به گزارش NHS، بیست بیماری وجود دارد که درد آنها به قدری ناتوان کننده است که می‌تواند شما را از انجام کارهای روزانه بازدارد – از آن جمله می‌توان به دردهای شناخته شده مثل شکستگی استخوان و سنگ کلیه تا دردهای کمتر شناخته شده اما هنوز هم طاقت فرسا نظیر نقرس اشاره کرد.
NHS همچنین از شانه یخ زده به عنوان یکی از بدترین دردهایی که می‌توان تجربه کرد نام می‌برد، وضعیتی که در آن مفصل به قدری سفت و سخت می‌شود که بالا بردن بازو تقریبا غیرممکن است. این بیماری در صورت عدم درمان می‌تواند چندین سال ادامه یابد.
اندومتریوز، یک بیماری ناتوان کننده زنانه که در آن بافتی مشابه بافتی که به طور معمول داخل رحم را می‌پوشاند، در جای دیگری از بدن یافت می‌شود نیز در این فهرست قرار دارد.
تشخیص این عارضه که تصور می‌شود از هر ۱۰ زن در سراسر جهان یک نفر را مبتلا می‌کند، به طور متوسط ​​۷.۵ سال طول می‌کشد که طی این مدت زنان می‌توانند درد عمومی، درد لگن، درد پریود و درد در حین رابطه جنسی و همچنین مشکلات باروری را تجربه کنند.
در فهرست بیماری‌های NHS که می‌تواند باعث بدترین دردها شود، آرتریت، بیماری آپاندیس و میگرن نیز آورده شده است. فهرست کامل، بدون ترتیب خاصی، به شرح زیر است:
به گفته دکتر گری لیروی، پزشک خانواده، درد مزمن کمر ۸۰ درصد از جمعیت را در مقطعی از زندگی تحت تأثیر قرار می‌دهد، زیرا همواره در حال خم شدن، فشار دادن و کشیدن هستیم و در نهایت با کمردرد عضلانی اسکلتی مواجه می‌شویم. او همچنین کمردرد و دندان درد را نیز به این فهرست اضافه می‌کند.

ورود


چقدر از مطالب روزیاتو رضایت دارید؟

نمایش نتیجه
۱۴۰۱ © تمامی حقوق برای وبسایت
Rooziato (روزیاتو) محفوظ است.

source

توسط digitalwebmaster