مایکروسافت قصد دارد شرکت Lumenisity را که در کار تولید فیبرهای نوری مخصوصی به نام HCF است بخرد. مدیران مایکروسافت ظاهرا می‌خواهند از این فناوری در پلتفرم ابری آژور خود استفاده کند. 
شرکت Lumenisity یک شرکت بریتانیایی است که راهکارهای جدیدی برای شبکه‌های اینترنتی توسعه داده است که می تپاند‌در زیرساهت‌های ابری مایکروسافت استفاده شود و کارآیی آن‌ها را بهبود ببخشد. 
کابل‌های فیبر نوری HCF ترکیبی از فیبرهای اپتیکال و کابل‌های هم‌محور هستند که‌ شرکت Lumenisity توانسته فناوری پایه آن را بهبود ببخشد و سرعت انتقال داده آن‌ها را از ۱۰ گیگابیت بر ثانیه به ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه برساند. 
این کابل‌ها دارای تاخیرهای بسیار کمی هستند و در مقایسه با نسل قبلی خود حدود ۵۰ درصد عملکرد بهتری در این بخش دارند. بد نیست بدانید که شرکت euNetworks Fiber UK قصد دارد از این کابل‌ها برای استفاده در زیرساخت‌های شبکه Stock Exchange لندن استفاده‌ کند.  ‌
این فناوری در صنایع مختلفی می‌تواند کاربرد داشته باشد که از آن جمله می‌توان به سرویس‌های مالی، مراکز درمانی و سازمان‌های دولتی اشاره کرد که در همه آن‌ها باعث تسریع در انتقال داده‌ها و خدمت‌رسانی سریع‌تر به مشتریان خواهد شد. 
درباره شرکت Lumenisity نیز باید بگوییم که‌ این شرکت در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است و اخیرا موفق به کسب جایزه ECOC از اتحادیه اروپا شده بود. 
منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster