در منازل مسکونی آپارتمانی زندگی می‌کنید و نمی‌دانید که چگونه باید میزان امنیت خانه خود را بالا ببرید؟ یکی از راه‌های افزایش امنیت و سادگی برای رفت‌و‌آمد به داخل خانه استفاده از قفل دیجیتال است. از آنجایی‌که این نوع تجهیزات دارای مدل‌ها و سایز‌های مختلفی هستند، می‌توان از آن‌ها برای بسیاری از مکان‌ها استفاده کرد. […]
در منازل مسکونی آپارتمانی زندگی می‌کنید و نمی‌دانید که چگونه باید میزان امنیت خانه خود را بالا ببرید؟ یکی از راه‌های افزایش امنیت و سادگی برای رفت‌و‌آمد به داخل خانه استفاده از قفل دیجیتال است. از آنجایی‌که این نوع تجهیزات دارای مدل‌ها و سایز‌های مختلفی هستند، می‌توان از آن‌ها برای بسیاری از مکان‌ها استفاده کرد.
اگر در یک ساختمان اداری، تجاری یا حتی مسکونی ملکی دارید که داخل اتاق‌های آن وسایلی قرار داده‌اید که برایتان از لحاظ مادی یا معنوی ارزش زیادی دارند و می‌خواهید آن‌ها را حفظ کنید، می‌توانید از این سیستم برای درب اصلی خود بهره ببرید.
فرقی نمی‌کند که کارایی ملک شما به چه صورت است؛ در هر حالت می‌توانید سیستم درب خود را هوشمند یا دیجیتال کنید. کارایی این وسایل به این شکل است که می‌توان درب را با رمز، اپلیکیشن موبایل یا اثرانگشت و دست باز کرد. به این تجهیزات دیجیتال، قفل هتلی یا باشگاهی هم گفته می‌شود؛ اما چرا؟ برای یافتن پاسخ سوال خود بهتر است ما را همراهی کنید.
از آنجایی‌که در چندین سال اخیر شاهد تکنولوژی در بسیاری از امور بوده‌ایم، می‌توانیم رد پای آن را در حیطه قفل‌ها هم ببینیم. هدف اصلی از ساخت سیستم‌های قفل دیجیتال برای درب‌های ورودی بیشتر برای افزایش امنیت است.
در کنار هدف اصلی، برخی اهداف به‌صورت فرعی هم چیده شده‌اند که در نهایت کارایی این وسیله را بیش از پیش افزایش می‌دهند. این نوع تجهیزات امنیتی، کارکردی الکترونیکی داشته و با بلوتوث یا وای‌فای باز می‌شوند؛ از این جهت می‌توان کارایی ساده آن‌ها را مثال زد.
دربی که دارای قفل هوشمند باشد، نیازی به کلید فیزیکی ندارد که لازم باشد کلید انداخته و درب را باز کنید. دیجیتالی‌شدن صفر تا صد آن به نفع افرادی است که معمولا برای رفتن به داخل خانه عجله دارند.
پیدا‌کردن کلید از داخل کیف یا از میان کلید‌های دیگر امری دشوار است. با بهره‌گیری از این نوع قفل‌ها تنها کافی است بسته به نوع آن، دست خود را جلوی دستگیره دیجیتال آورده، اثر انگشت خود را روی قسمت موردنظر قرار داده و رمزی که از قبل طراحی کرده بودید را بزنید؛ یا اینکه از کارت یا گوشی هوشمند خود استفاده کنید.
موارد گفته شده چند مورد از کارایی و کاربرد این نوع تجهیزات هوشمند بودند که از آن‌ها استفاده‌های زیادی می‌شود.
انواع راه دسترسی به قفل هوشمند
کارایی سیستم نصب‌شده روی درب اصلی از نام آن مشخص است. ترکیب ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد چند قفل دیجیتال با هم توانسته این دستگاه را پدید بیاورد. با استفاده از دستگاه بازگشایی درب لازم نیست دیگر نگران باز‌نشدن درب منزل باشید؛ چراکه اگر نتوانستید درب را با بهره‌گیری یکی از راه‌ها باز ‌کنید، می‌توانید روش دیگر در قفل ترکیبی را امتحان کنید. با‌توجه به این موضوع لازم است بدانید قیمت آن هم در مقایسه با انواع دیگر، کمی بیشتر است.
مطمئنا در بسیاری از فیلم‌ها دیده‌اید که درب اتاق را با استفاده از یک کارت باز می‌کنند. قفل هتلی یا کارتی، یکی دیگر از انواع سیستم‌های دیجیتال درب هستند که می‌توان با استفاده از برخی کد‌هایی که روی هر کارت ثبت شده‌اند، درب مورد‌نظر را باز کرد.
چنانچه در یک هتل اقامت دارید و کارت خود را گم کرده‌اید، می‌توانید آن را سوزانده و Key tag جدیدی را از خدمات آن هتل دریافت کنید. می‌توان از متصل‌شدن کارت‌ها به گوشی‌ها یا ساعت‌های هوشمند به‌عنوان یکی از مزیت‌های اصلی آن نام برد.
این نوع کلید‌ها که به شکل کارت برای باز‌شدن درب دارای قفل دیجیتال از آن‌ها استفاده می‌شود، برخلاف کلید‌های معمولی که تکنولوژی خاصی پشت آن‌ها نیست، امنیت زیادی دارند.
اگر کلید‌های معمولی گم شوند، می‌توانند برای صاحب اتاق نگرانی‌هایی را به‌وجود بیاورند که ممکن است وسایل‌شان دزدیده شوند. با به‌وجود‌آمدن این تجهیزات هوشمند تمامی نگرانی‌ها در مورد عدم امنیت خانه به یکباره از‌بین رفت.
قفل کمد استخری دقیقا مشابه سیستم هتلی است که کارت دارد. معمولا از این دستگاه دیجیتال برای کمد استخر‌ها و باشگاه‌ها استفاده می‌شود. افرادی که برای ورزش یا شنا به باشگاه و استخر می‌روند باید وسایل خود را در کمد‌هایی قرار دهند که امن باشند. از قفل هتلی در قدیم تنها برای همین کاربری استفاده می‌شد؛ اما امروزه می‌توان آن را روی درب کمد باشگاه‌ها و استخر‌ها هم نصب کرد.
با‌توجه به توضیحی که از انواع قفل هوشمند داشتیم، قطعا با کارایی آن در مکان‌های دیگر هم آشنا شدید. بسیاری از هتل‌های مدرن امروزی از این وسیله تنها برای ایجاد امنیت اتاق‌ها استفاده نکرده و از این جنبه که دستگیره آن‌ها می‌تواند به فضای هتل ظاهری شیک و جذاب بدهند هم آن را به‌کار می‌گیرند.
اولین نوع استفاده‌ای که از این لوازم دیجیتال می‌شد، مربوط به هتل بود. کم‌کم اکثر افراد با کارایی آن آشنا شده و سعی در استفاده از قفل دیجیتال برای منزل مسکونی خود هم کردند.
علت اینکه استخر‌های جدید از تجهیزات هوشمند برای کمد‌های خود استفاده می‌کنند، این است که هم ظاهر تمیز و شیکی را برای استخر به ارمغان بیاورند و هم اینکه امنیت وسایلی که افراد برای ورود به استخر آن را درون کمد‌های خود قرار می‌دهند، حفظ کنند. وقتی فردی کارت هوشمند خود را گم کرده باشد، می‌تواند آن را سوزانده و همان لحظه کارت جدیدی دریافت کند.
هر نوع وسیله جدیدی که وارد بازار می‌شود، دارای مزایایی است که فروش آن را افزایش می‌دهد. همین ویژگی‌ها و مزیت‌ها می‌توانند عاملی برای ضرورت استفاده از آن وسیله یا سیستم بشوند. قفل هوشمند، هتلی یا باشگاهی هم مانند بسیاری از وسایل دیگر ویژگی‌هایی دارد که وجود آن را در بسیاری از مکان‌ها واجب کرده است و بهترین راهکار برای بالا بردن امنیت خانه و اماکن است.
اگر فردی برای اولین بار سعی در ورود به خانه یا محل کار شما داشته باشد و با دستگیره دیجیتال مواجه شود، قطعا محو زیبایی آن شده و می‌تواند به سلیقه زیبایتان پی ببرد. این دستگیره دارای رنگ‌های متنوعی است که می‌توان رنگ آن را متناسب با رنگ محیط اطراف در‌نظر گرفت. لازم به ذکر است وقتی سارقی قصد دزدی از خانه شما را داشته باشد، وقتی با این نوع قفل مواجه شود از انجام کار خود پشیمان می‌شود.
با وجود قفل هوشمند دیگر نیاز نیست پشت در ایستاده و به دنبال کلید خود بگردید. با نشان‌دادن چهره، اثر انگشت و کارت یا زدن رمز و اتصال به گوشی همراه می‌توانید به سرعت درب را باز کرده و وارد خانه یا محیطی که دارای این‌گونه دستگیره‌ها هستند شوید.
کنترل از راه دور قفل هوشمند
فرقی نمی‌کند که در کجای دنیا قرار دارید؛ با استفاده از این سیستم برای دستگیره درب خود می‌توانید آن را از راه دور و با استفاده از گوشی هوشمند خود کنترل کنید. ممکن است فردی از بستگانتان بخواهد با هماهنگی قبلی وارد خانه‌تان شده و به گل‌هایتان آب بدهد؛ با تلفن همراه خود می‌توانید درب را باز کنید.
استفاده از این قابلیت برای قفل هوشمند زمانی‌که در خانه حضور دارید هم بسیار کارآمد است؛ وقتی می‌دانید که چه کسی قرار است وارد شود، می‌توانید بدون اینکه از جای خود بلند شوید درب را باز کنید.
شرکت یوکا یکی از شرکت‌های ایرانی است که مسئولیت 0 تا 100 قفل‌ها را به عهده دارد. زمانی‌که قصد دارید از تجهیزات یوکا خریداری کنید، می‌توانید با متخصصین این شرکت با شماره ثابت ۰۲۱۴۷۲۲۳ ارتباط برقرار کنید تا شما را در روند بهترین انتخاب کمک کنند. شرکت یوکا دارای نمایندگی‌های زیادی در سر‌تا‌سر کشور است که دسترسی به آن‌ها را آسان می‌کند. پشتیبانی و خدمات پس از فروش قفل هوشمند یوکا توانسته آن را در بین عموم مردم محبوب کند. با استفاده از این دستگیره‌ها می‌توانید لوکس‌شدن فضای خانه خود را تجربه کنید.

قفل برقی همان‌طور که از نامش پیدا است، با انرژی الکتریکی کار می‌کند و سیستم آن به نحوی طراحی‌شده که می‌توان از راه دور آن را کنترل کرد؛ کنترل عملکرد قفل برقی نیز با جریان الکتریکی انجام می‌شود. قیمت قفل برقی نسبت به قفل‌های معمولی اندکی بالاتر است؛ این اختلاف قیمت به دلیل کارکرد قفل […]

هر چقدر که زمان می‌گذرد، بشر به این مسئله بیشتر پی می‌برد که امکانات را به‌طور پیشرفته‌تری گسترش دهد. بر همین اساس دست از تلاش برنداشته و همیشه درصدد طراحی و اضافه کردن قابلیت‌های مختلف و تولید وسایل متنوع است. قفل هوشمند نیز از این معقوله جدا نبوده و با گذشت زمان امکانات بسیار شگفت‌انگیزی […]

ایمنی همیشه و برای هر محیطی مهم و در اولویت است؛ به خصوص وقتی صحبت از فضاهای حساسی مانند بانک‌ها می‌شود. حفظ امنیت این فضاها نه تنها برای کارمندان و اطلاعات و داده‌های بانک مفید است؛ بلکه برای مشتریان نیز از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. فراموش نکنید که یکی از معیارهای افراد برای انتخاب بانک، […]

قفل درب یکی از مهم‌ترین عناصر برای جلوگیری از سرقت و یا حوادث محسوب می‌شود. حتی اگر درب ورودی از بهترین و با‌کیفیت‌ترین مواد نیز ساخته شده باشد، بدون استفاده از قفل مطلوب به راحتی توسط سارقین باز خواهد شد. در این راستا امروزه ابزار‌های زیادی مانند قفل ضد‌سرقت به منظور ایجاد امنیت بیشتر ساخته […]


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster