آمار نشان می‌دهد فاصله‌ی بین سامسونگ و TSMC در صنعت تراشه بیشتر شده است. تقاضای چشمگیر برای آیفون روی افزایش فروش تراشه‌های TSMC تأثیر گذاشته است.
براساس گزارش سم‌موبایل به‌نقل از مؤسسه‌ی تحقیقاتی ترندفورس، در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی فاصله‌ی بین سامسونگ و TSMC در صنعت تراشه بیشتر شد. آمار نشان می‌دهد سامسونگ ۱۵٫۵ درصد از بازار جهانی تراشه را دراختیار دارد. سهم سامسونگ نسبت‌به سال ۲۰۲۲ و سه‌ماهه‌ی گذشته کاهش یافته است.
سامسونگ در فصل سوم امسال ۵٫۵۸۴ میلیارد دلار فروش در کسب‌و‌کار تراشه‌ی خود ثبت کرد که نشان‌دهنده‌ی افت ۰٫۱ درصدی نسبت‌به فصل دوم ۲۰۲۲ است. از طرفی دیگر TSMC به‌عنوان بزرگ‌ترین تراشه‌ساز قراردادی دنیا سهم خود را به ۵۶٫۱ درصد رساند.
سهم TSMC در صنعت تراشه رشد فصلی ۲٫۷ درصدی تجربه کرده است. این شرکت بزرگ تایوانی که مشتریانی مثل اپل و انویدیا دارد، فروش تراشه‌هایش را در فصل سوم ۱۱٫۱ درصد افزایش داد و به ۲۰٫۱۶۳ میلیارد دلار رساند.
به موجب رشد فروش تراشه‌های TSMC، این شرکت فاصله‌ی خود را با سامسونگ بسیار بیشتر کرده است. سهم TSMC در بازار ۴۰٫۶ درصد بیشتر از سامسونگ است. رسانه‌های کره‌ی جنوبی می‌گویند یکی از دلایل افزایش فاصله‌ی بین دو شرکت این بوده که سامسونگ در فصل اخیر سرمایه‌گذاری زیادی روی گسترش لیتوگرافی‌های پیشرفته انجام داده است.

به گفته‌ی ترندفورس فروش اکثر شرکت‌های صنعت تراشه به دلیل کاهش تقاضا در بازار محصولات مصرفی، افت کرده است. در همین حین TSMC به‌لطف تقاضای چشمگیر برای آیفون، شاهد افزایش فروش تراشه‌هایش بود.
TSMC در هفته‌ی گذشته اعلام کرد که دو کارخانه‌ی بزرگ با تجهیزات پیشرفته در ایالت آریزونای آمریکا احداث می‌کند. سامسونگ نیز در حال گسترش خط تولید خود در کارخانه‌ی تگزاس است. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات سامسونگ، پایین بوده بازده ساخت تراشه است و گفته می‌شود این شرکت در همکاری با Silicon Frontline Technology روی بهبود بازده تولید کار می‌کند. سامسونگ همچنین به‌دنبال احداث کارخانه‌های جدیدی در اروپا است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster