محققان یک سیاره فراخورشیدی اندازه زمین کشف کرده اند که بسیار داغ شده است. نام این سیاره جهنم گذاشته شده و در امتداد مدار ستاره خود در حال چرخش است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سطح سیاره کشف شده از گدازه پوشانده شده و دارای دمایی به اندازه ۲۰۰۰ سانتی گراد است. […]
محققان یک سیاره فراخورشیدی اندازه زمین کشف کرده اند که بسیار داغ شده است. نام این سیاره جهنم گذاشته شده و در امتداد مدار ستاره خود در حال چرخش است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سطح سیاره کشف شده از گدازه پوشانده شده و دارای دمایی به اندازه ۲۰۰۰ سانتی گراد است. این سیاره سنگی از عجیب ترین سیارات فراخورشیدی کشف شده محسوب میشود. این سیاره با نام سیاره الماس نیز شناخته میشود زیرا دارای کربن فراوان است که در اثر فشار سنگ های قیمتی بسیاری از آن تولید می‌شود. ستاره شناسان این داده ها را ابزار اکتشاف فضایی و از طریق اندازه گیری بسیار دقیق نور بدست آورده اند.
این کشف می تواند به دانشمندان کمک کند تا در مورد محیط های شبیه به زمین و فراوانی های حیات فرازمینی در کیهان اطلاعاتی بدست آورند.
لیلی ژائو از محققان این مطالعه و محقق موسسه فلاتیرون می‌گوید: در حال حاضر اطلاعاتی در مورد این منظومه چند سیاره ای و علت رسیدن آن به چنین ویژگی به دست آورده ایم. این سیاره از نوع سیارات کوپرنیک است که مدار متفاوتی را طی میکند. به همین دلیل محل شکل گیری آن در یک مدار نسبتاً خنک تر انجام شد. سپس حرکت آن به آرامی به سمت کوپرنیک بوده است.
دانشمندان با مطالعه این سیاره درک بهتری از چگونگی شکل گیری حرکت سیارات در زمان های مختلف به دست خواهند آورد. سیاره شناخته شده حدود ۸ برابر زمین جرم دارد و دو برابر پهنای سیاره ما است. هیدروژن در جواب آن بسیار یافت می شود. این اولین سیاره جهنمی محسوب می شود که با وجود چنین سطحی جو دارد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster