رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید اگر کار مجلس در مدیریت فضای مجازی به نتیجه برسد، مدیریت پلتفرم‌ها در دست حاکمیت قرار می‌گیرد.
مرتضی آقاتهرانی، در گفتگو با سایت مُنیبان درباره‌ی برداشته شدن فیلترینگ و افزایش سرعت اینترنت از مدیریت فضای مجازی گفت: «داستان فیلتر و فیلترینگ به دلیل وضعیتی است که در حال حاضر در کشور پیش آمده اما در مجموع باید برای فضای مجازی، مدیریت بهتری در نظر گرفت.»
به عقیده‌ی او مدیریت بهتر فضای مجازی یعنی برای این فضا باید تنظیم مقررات حسابی در نظر گرفته شود و در این حوزه برنامه‌ریزی صورت بگیرد: «بر همین اساس مجلس به بحث مدیریت فضای مجازی ورود پیدا کرده اما نیمه کاره مانده است. اگر همان کار مجلس درباره فضای مجازی به نهایت برسد مدیریت پلتفرم‌ها در دست حاکمیت قرار می‌گیرد نه دست بیرون که هر کار می‌خواهد انجام بدهد.»
آقاتهرانی همچنین در واکنش به اینکه گفته می‌شود قضیه فیلترینگ از جریان پایداری حاضر در مجلس شروع شده و درمقابل طیف منصوب به قالیباف با این قضیه مخالف کردند، تصریح کرد: «اصلاً چنین چیزی نبوده و قضیه فیلترینگ ربطی به جبهه پایداری ندارد. نظر جبهه پایداری برنامه‌ریزی برای مدیریت داخلی فضای مجازی است.»
آقاتهرانی یکی از نمایندگان حامی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی یا همان طرح صیانت است و همچنین از طرح ساماندهی پیام‌رسان‌ها دفاع کرده بود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster