بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی Mixpanel، نرخ استفاده از سیستم‌عامل آی او اس 16 در ماه دسامبر سال جاری میلادی به 69.45 درصد رسیده است.
آی او اس 16 در زمان عرضه‌ (12 سپتامبر) با استقال خوبی از سوی کاربران مواجه شد اما پس از گذشت چند روز مشخص شد که بسیاری از افراد علاقه‌ای به نصب این سیستم‌عامل ندارند. همچنین نرخ استفاده از آی او اس 16 از تاریخ 19 دسامبر تا 7 نوامبر از 27 درصد به 44 درصد رسید که رشد نه چندان سریع آن را نشان می‌داد.
با این وجود، گزارش Mixpanel نشان می‌دهد که از تاریخ 17 نوامبر نرخ استفاده از جدیدترین سیستم‌عامل اپل رشد قابل قبولی داشته است. در حال حاضر حدود 70 درصد از گوشی‌های آیفون به این سیستم‌عامل مجهز شده‌اند و 24.5 درصد از آن‌ها نیز کماکان از آی او اس 15 استفاده می‌کنند. همچنین 6.14 درصد از کاربران نیز روی گوشی‌های خود از سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر اپل بهره می‌برند.
به‌نظر می‌رسد که سرعت انتقال کاربران به آی او اس 16 تقریباً مشابه آی او اس 15 و در مقایسه با آی او اس 14 بسیار کمتر بوده است. این سیستم‌عامل در بازه‌ی زمانی مشابه در سال 2020 روی 80 درصد از گوشی‌های آیفون نصب شده بود. ظاهراً نگرانی کاربران نسبت به احتمال وجود باگ در نسخه‌ی اولیه‌‌ی آی او اس 16 باعث شده تا نرخ استفاده از آن در چند ماه اول کمتر از حد انتظار باشد.
منبع: PhoneArena
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster