مهندسان دانشگاه کرنل نیویورک نوعی ربات نرم توسعه دادند که می تواند در صورت وجود آسیب خود را ترمیم کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، راب شپرد بهمراه تیم مهندسی دانشگاه کرنل قصد داشتند ربات نرمی بسازند که بتواند با کمک حسگرها و مواد کامپوزیتی آسیب ایجاد شده در خود را شناسایی […]
مهندسان دانشگاه کرنل نیویورک نوعی ربات نرم توسعه دادند که می تواند در صورت وجود آسیب خود را ترمیم کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، راب شپرد بهمراه تیم مهندسی دانشگاه کرنل قصد داشتند ربات نرمی بسازند که بتواند با کمک حسگرها و مواد کامپوزیتی آسیب ایجاد شده در خود را شناسایی و ترمیم کند. با ترکیب مواد کامپوزیتی و این حسگرها ربات نرم ساخته شد.
این ربات به گونه ای است که در صورت آسیب دیدن بیشتر عمر می کند. شپرد در مورد این ربات می گوید: تلاش کردیم تا ربات نرمی بسازیم که سریعتر و بادوام تر باشد و همچنین طول عمر بیشتری نیز داشته باشد. زیرا این ربات ها در صورت کارکرد طولانی آسیب می بینند.
این تیم معتقد است یک ربات باید در ابتدا آسیب به خود را تشخیص دهد. با تشخیص اولیه مشخص می‌شود که آسیبی وجود دارد و باید عمل ترمیم انجام گیرد. آنها در ساخت این ربات از حسگرهای نوری قابل کشش آزمایشگاه رباتیک استفاده کردند. این حسگرها با روش های مختلف و در بخش هایی مانند طراحی پوسته قابل کشش بکار گرفته شد.
تشخیص آسیب دیدگی در این ربات بدین گونه است که نور LED با کمک موج بر ارسال شده و تغییرات آن نیز با استفاده از فتو دیود اندازه گیری میشود. در آزمایش انجام گرفته محققان برای امتحان تشخیص آسیب پذیری یکی از پاهای رباط را سوراخ کردند. زمان ترمیم پی از آسیب تنها یک دقیقه بود. همچنین راه رفتن این ربات نیز با تشخیص آسیب و مطابقت با آن انجام می‌گرفت.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster