دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
طبق گزارش وب‌سایت Mixpanel، سیستم عامل iOS 16 روی 68.90 درصد آیفون‌ها و iOS 15 روی 24.82 درصد آیفون‌ها نصب شده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
نزدیک به سه ماه از انتشار iOS 16 می‌گذرد و در حالی که اپل گزارشی از میزان نصب این سیستم‌عامل منتشر نکرده است، یک وب‌سایت تحلیلی اعلام کرده این نسخه از iOS روی نزدیک به 70 درصد آیفون‌های واجد شرایط نصب شده است.
وب‌سایت تحلیلی Mixpanel در گزارشی اعلام کرده که جدیدترین سیستم‌عامل اپل روی 68.90 درصد آیفون‌ها نصب شده است. اپل iOS 16 را در تاریخ 12 سپتامبر 2022 (21 شهریورماه 1401) برای عموم کاربران منتشر کرد و در ابتدا این سیستم‌عامل سریع‌تر از نسخه قبلی‌اش روی آیفون‌ها نصب شد.
اپل معمولاً به‌طور دوره‌ای گزارشی از عملکرد سیستم عامل‌های خود روی آیفون‌ها منتشر می‌کند، اما هنوز برای iOS 16 چنین کاری را انجام نداده است.
به گزارش Mixpanel، در حال حاضر 68.90 درصد آیفون‌ها به جدیدترین سیستم‌عامل مجهز شده‌اند. 24.82 درصد آیفون‌ها سیستم‌عامل iOS 15 را اجرا می‌کنند و نزدیک به 7 درصد آیفون‌ها از نسخه‌های قدیمی‌تر iOS بهره می‌برند.
شاید جالب باشد عملکرد iOS 16 را با اندروید مقایسه کنیم. در ماه آگوست و تقریباً یک‌سال پس از انتشار اندروید 12، این سیستم‌عامل تنها روی 13.3 درصد گوشی‌های اندرویدی نصب شده بود. در آن زمان سهم اندروید 11 به 27 درصد می‌رسید. در آگوست سال جاری میلادی گوگل سیستم‌عامل اندروید 13 را منتشر کرد، اما هنوز نمی‌دانیم روی چند درصد گوشی‌ها نصب شده است.
اگرچه سهم جدیدترین نسخه‌های اندروید بسیار ناچیز است، اما در حالت کلی نمی‌توان عملکرد اندروید و iOS را با یکدیگر مقایسه کرد. iOS برای تعداد محدودی گوشی با یک تولیدکننده مشخص منتشر می‌شود، در حالی که شرکت‌های بی‌شماری در سراسر دنیا مشغول تولید گوشی‌های اندرویدی در رده‌های قیمتی مختلف هستند. شاید مقایسه پیکسل‌های گوگل با آیفون‌ها بهتر باشد، اما آماری دقیقی از پیکسل‌ها نداریم.
از زمان انتشار iOS 16 تا به امروز، اپل چندین بروزرسانی برای آن منتشر کرده است و انتظار داریم در ماه جاری میلادی آپدیت iOS 16.2 منتشر شود. در‌نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با iOS 16 و تغییرات آن، بررسی دیجیاتو از این سیستم‌عامل را بخوانید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster