ثبت‌نام در طرح‌های فروش و پیش‌فروش سایپا قرار بود آرامش بیشتر بازار خودرو را با خود به‌همراه داشته باشد. مسئولین برنامه‌ریزی کرده بودند که عرضه ۲۰ درصد از محصولات خودروسازان در طرح‌های فروش فوری و پیش‌‌فروش سبب شود که خودروهای تولیدی خودروسازان هرچه سریع‌تر به دست مصرف‌کنندگان واقعی رسیده و دست دلالان و سوداگران بازار خودرو از خودروهای صفر کیلومتر کوتاه شود.

در عمل اما این اهداف محقق نشده و بازار خودرو همچنان جولانگاه دلالان و سودجویان است. حتی افزایش میزان تولید خودروسازان نسبت به سال‌ گذشته نیز نتوانسته وضعیت بازار خودرو را اندکی بهبود بخشد و همچنان مصرف‌کننده ایرانی با کمبود عرضه خودرو از جانب خودروسازان مواجه است.

به هر روی سایپا نیز همگام با دیگر خودروساز مورد حمایت دولت فعلا در حال ارائه طرح‌های پیش‌فروش، فروش نقدی و فروش اینترنتی است تا به کمک آن‌ها محصولات نهایی خود را به دست مصرف‌کنندگان برساند.

در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر ثبت‌نام و طرح‌های فروش و پیش فروش متنوع سایپا.

عناوین این مطلب

مجوز افزایش قیمت محصولات سایپا اعلام نشده است – آذر ۱۴۰۱

براساس گفته‌های مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت، هیچ مجوز افزایش قیمتی برای سایپا صادر نشده و تغییرات قیمتی در محصول کوییک پلاس اتوماتیک و وانت پراید ۱۵۱ مربوط به افزایش آپشن‌های این خودروهاست.

امروز صبح طرح فروش فوری خودروهای کوییک اتومات و وانت پراید ۱۵۱در حالی آغاز شد که قیمت این خودروها نسبت به آبان‌ماه حدود ۹ میلیون تومان افزایش پیدا کرده بود. بر همین اساس نیز گفته شد که سایپا مجوز افزایش قیمت محصولات خود را دریافت کرده است.

توکلی لاهیجانی، مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت در همین راستا گفت: «هیچ افزایش قیمتی صادر نشده است و تغییرات قیمتی مذکور مربوط به افزایش آپشن این خودروهاست. قرار بود سایپا پیش از فروش فوق‌العاده این محصولات جزئیات آپشن‌های آن‌ها را اعلام کند که این موضوع انجام نشده است.»

فروش فوری کوییک اتومات و وانت پراید ۱۵۱ با قیمت جدید + جدول قیمت – آذر ۱۴۰۱

گروه خودروسازی سایپا شرایط فروش فوری کوییک اتوماتیک و وانت پراید ۱۵۱ را اعلام کرد.

در این دوره فروش محصولات گروه سایپا با افزایش قیمت همراه بوده و قیمت قبلی کوییک پلاس اتوماتیک با حدود ۱۰ میلیون تومان از ۲۷۷.۸۷۲.۰۰۰ تومان به ۲۸۷.۸۵۰.۰۰۰ افزایش پیدا کرده و همچنین وانت ۱۵۱ از ۱۶۰.۶۴۵.۰۰۰ تومان به ۱۶۹.۸۷۱.۰۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

نام محصول قیمت (تومان) موعد تحویل رنگ
کوییک اتوماتیک ۲۷۸.۸۵۰.۰۰۰ ۹۰ روز سفید
وانت پراید ۱۵۱ ۱۶۹.۸۷۱.۰۰۰ ۹۰ روز سفید

شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا – آذر ۱۴۰۱

مرحله جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد.  این بخشنامه در تاریح ۱۷ آذر ماه ساعت ۱۰ صبح فعال خواهد شد.

 شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا - آذر 1401

بروز مشکل فنی در سایت فروش سایپا – آذر ۱۴۰۱

پیش‌فروش دو خودروی کوییک و کوییک R ویژه مادران و متقاضیان عادی از ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه ۱۲ آذرماه آغاز شد. اما با بروز مشکل فنی در سایت فروش سایپا آذرماه ۱۴۰۱ این طرح فوق‌العاده به حالت تعلیق درآمد و در حال حاضر متقاضیان قادر به ثبت نام در این طرح نیستند.

سایت فروش سایپا هم‌اکنون از دسترس خارج بوده و به گفته رئیس اطلاع‌رسانی و فضای مجازی سایپا، مشکل فنی از سوی شرکتی است که زیرساخت سایت را زیر نظر دارد. بنابراین تا زمانی که مشکل زیرساخت سایت از جانب شرکت اصلی حل نشود، ادامه فرایند ثبت نام جهت شرکت در طرح پیش‌فروش فوق‌العاده خودروهای کوییک و کوییک R غیرممکن خواهد بود.

البته برخی کاربران در همان دقایق اول توانسته‌اند وارد سایت فروش شده و برای ثبت نام جهت خرید خودرو اقدام کنند. ولی پس از مدت کوتاهی، افراد با پیام استفاده از IP غیر ایرانی مواجه شده‌اند، در حالی که فیلترشکن یا وی پی ان خاصی روی دستگاه آن‌ها فعال نبوده است.

بد نیست بدانید در طرح پیش‌فروش فوق‌العاده جدید سایپا، که فعلا دسترسی به آن غیرممکن است، دو محصول کوییک و کوییک R با گیربکس معمولی عرضه شده‌اند. این طرح برای مادران و متقاضیان عادی در نظر گرفته شده است. متقاضیان عادی تا زمان تکمیل محصولات فرصت ثبت نام دارند، در حالی که مادران در یک برهه ۷ روزه می‌توانند جهت شرکت در این طرح فوق‌العاده و ثبت نام خودرو اقدام کنند. خودروی کوییک با رنگ سفید و گیربکس معمولی با اختلاف تقریبا ۶۰ میلیون تومانی نسبت به قیمت بازار آزاد در این طرح عرضه شده است.

تا این لحظه خبری از رفع مشکل فنی در سایت فروش سایپا آذرماه ۱۴۰۱ در دسترس نیست. واضح است که گروه صنعتی سایپا به محض برطرف کردن این مشکل، اطلاع‌رسانی‌های لازم را در فضای رسانه‌ای و همین‌طور فضای مجازی انجام خواهد داد.

طرح فروش فوری محصولات گروه سایپا بدون قرعه‌کشی- آبان ۱۴۰۱

فروش فوری و فوق العاده عادی و طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای ۶ محصول گروه خودروسازی سایپا از ساعت ۱۱ امروز چهار‌‌شنبه ۱۱ آبان ماه آغاز می‌شود.

گروه خودروسازی سایپا، ‌فروش فوق العاده ۶ محصول شاهین، کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک، کوییک.آر با گیربکس اتوماتیک با موعد تحویل ۳۰ روزه و کوییک.آر با گیربکس معمولی،کوییک با گیربکس معمولی و سایپا ۱۵۱، با موعد تحویل ۹۰ روزه را آغاز می‌کند و این ثبت‌نام تا تکمیل ظرفیت محصولات از طریق سامانه فروش اینترنتی سایپا ادامه خواهد داشت.

گفتنی است در این طرح، فروش محصولات بدون محدودیت قرعه کشی تا تکمیل ظرفیت جهت ثبت نام انجام خواهد شد. این طرح فروش برای خودروهای طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت جهت پیش ثبت نام فعال است.

متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی https://saipa.iranecar.com نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرآیند خرید خودرو در طرح مذکور شرکت کنند.

طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا – آبان ۱۴۰۱

دور جدید فروش فوری محصولات شرکت سایپا از روز چهارشنبه مورخ ۱۱ آبان ۱۴۰۱ فعال خواهد شد.

این بخشنامه از ساعت ۱۱ روز چهارشنبه اجرا خواهد شد.

محصول قیمت (تومان) موعد تحویل
شاهین ۳۴۴.۷۰۰.۰۰۰ ۳۰ روز
کوییک آر با گیربکس اتوماتیک ۲۸۸.۰۰۰.۰۰۰
کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک ۲۷۸.۰۰۰.۰۰۰
سایپا ۱۵۱ ۱۶۰.۷۰۰.۰۰۰ ۹۰ روز
کوییک آر ۱۷۸.۱۸۸.۰۰۰
کوییک معمولی ۱۶۸.۲۴۲.۰۰۰

طرح فروش اقساطی خودرو شاهین – مهر و آبان ۱۴۰۱

مرحله جدید طرح پیش فروش اقساطی خودرو شاهین شرکت سایپا از هفته آینده آغاز خواهد شد.

نوع خودرو مبلغ علی‌الحساب پیش‌پرداخت (ریال) مبلغ تسهیلات (ریال) شرایط بازپرداخت نرخ تسهیلات زمان تحویل
شاهین G ۱.۷۲۳.۷۳۵.۰۰۰ ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ چک ۴ ماهه
۳ چک ۴ ماهه
۲۱٪ دی و بهمن سال ۱۴۰۱

این طرح از ساعت ۱۱ صبح روز شنبه مورخ ۳۰ مهر سال جاری فعال خواهد شد.

طرح‌های فروش فوق العاده و پیش فروش سایپا – ۱۷ مهر

گروه خودروسازی سایپا در جدیدترین اطلاعیه چند طرح فروش مختلف و متنوع را اعلام کرده تا متقاضیان نسبت به ثبت نام در این طرح‌ها اقدام کنند.

زمان ثبت نام در این طرح‌های فروش از ساعت ۱۱ پنجشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱ آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به شرکت خودروسازی سایپا به نشانی اینترنتی saipa.iranecar.com مراجعه نمایید.

طرح فروش فوق‌العاده سایپا (معمولی و مخصوص مادران):

نوع خودرو موعد تحویل قیمت (تومان)
شاهین G ۳۰ روز کاری ۳۴۴.۷۴۷.۰۰۰
سایپا SE151 با موتور M13 ۳۰ روز کاری ۱۶۰.۷۴۵.۰۰۰
کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک ۳۰ روز کاری ۲۷۸.۰۴۰.۰۰۰
کوییک R با گیربکس اتوماتیک ۳۰ روز کاری ۲۸۸.۱۱۴.۰۰۰
کوییک R با گیربکس معمولی ۹۰ روز کاری ۱۷۸.۱۸۸.۰۰۰

طرح پیش فروش محصولات سایپا (عادی و مخصوص مادران):

نوع خودرو موعد تحویل پیش پرداخت (تومان)
شاهین دی تا اسفند ۱۴۰۱ ۱۷۲.۳۷۳.۵۰۰
ساینا S خرداد تا تیر ۱۴۰۲ ۸۴.۹۹۹.۰۰۰
کوییک S اردیبهشت تا تیر ۱۴۰۲ ۹۲.۴۱۵.۰۰۰
کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک دی تا اسفند ۱۴۰۱ ۱۳۹.۰۲۰۰.۰۰۰
کوییک با گیربکس معمولی اردیبهشت تا تیر ۱۴۰۲ ۸۴.۱۲۱.۰۰۰
کوییک R با گیربکس معمولی فروردین تا خرداد ۱۴۰۲ ۸۹.۰۹۴.۰۰۰
کوییک R با گیربکس اتوماتیک دی تا اسفند ۱۴۰۱ ۱۴۴.۰۵۷.۰۰۰
سایپا SE151 با موتور M13 دی تا بهمن ۱۴۰۱ ۸۰.۳۷۲.۵۰۰

طرح جدید فروش فوق‌العاده شاهین – ۳۰ شهریور

با اعلام شرکت سایپا، فروش فوق العاده شاهین از روز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود. ثبت نام شاهین از ساعت ۱۰ صبح شروع شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودرو نیز ادامه دارد.

مدل قیمت قطعی رنگ تحویل
شاهین دنده‌ای ۳۴۴ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان سفید ۹۰ روزه

براساس بخشنامه فروش شاهین، محدودیت پلاک انتظامی فعال و همچنین محدودیت خرید خودرو در ۴۸ ماه اخیر، برای این مرحله از فروش خودرو شاهین، حذف شده است.

طرح جدید پیش فروش و فروش فوری سایپا – شهریور ۱۴۰۱

گروه صنعتی سایپا اعلام کرد که برخی از محصولات این شرکت در یک طرح پیش فروش و فروش فوری در بازار عرضه خواهند شد.

این طرح از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه آغاز شده و به مدت ۷۲ ساعت ادامه خواهد یافت. متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت sale.iranecar.com مراجعه کرده و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه‌ی ثبت‌نام از این لینک بازدید فرمایند.

طرح پیش فروش و فروش فوری سایپا شهریور ۱۴۰۱

طرح پیش‌فروش محصولات سایپا مخصوص دی‌ماه اعلام شد – دی ۱۴۰۰

شرکت خودروسازی سایپا شرایط پیش فروش یکساله و مشارکت در تولید ویژه دی ماه را اعلام کرد. در این شرایط پیش‌فروش که در قالب دو بخشنامه جدا ارائه شده است، خودروهای شاهین، کوییک و ساینا عرضه شده‌اند.

در شرایط پیش‌فروش یک‌ساله سایپا، خودروهای شاهین G، کوییک S، کوییک دنده‌ای، کوییک R دنده‌ای، ساینا S و پراید وانت یا سایپا ۱۵۱ عرضه شده‌اند. موعد تحویل خودروها خرداد الی مرداد ۱۴۰۱ است و قیمت خودرو نیز مطابق قیمت روز در زمان تحویل محاسبه خواهد شد.

در بخش دیگری از این شرایط که به پیش‌فروش سایپا به شیوه مشارکت در تولید اختصاص دارد، خودروهای فوق بار دیگر قابل پیش‌خرید هستند اما موعد تحویل آن‌ها بهمن و اسفند ۱۴۰۱ خواهد بود.

متقاضیان محترم شرکت در این شرایط فروش می‌توانند از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ به مدت ۲ روز کاری به سایت فروش گروه خودروسازی سایپا  مراجعه کرده و پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کدکاربری و رمز عبور نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

ثبت‌نام سایپا پیش‌فروش دی ۱۴۰۰

طرح جدید فروش نقدی محصولات سایپا – آذر ۱۴۰۰

طرح جدید فروش نقدی محصولات شرکت سایپا از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد.

متقاضیان شرکت در این طرح می‌توانند از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه مورخ ۲۵ آذر ماه سال ۱۴۰۰ (به مدت ۲ روز) با مراجعه به سایت گروه خودروسازی سایپا نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

نوع خودرو

قیمت خودرو (به ریال)

زمان تحویل

رنگ قابل عرضه

کوئیک با گیربکس معمولی

۱.۶۵۸.۳۸۰.۰۰۰

حداکثر ۹۰ روز کاری

سفید، مشکی، آبی روشن متالیک، اطلسی متالیک، نقره‌ای متالیک، نوک‌مدادی متالیک

کوئیک R با گیربکس معمولی

۱.۷۵۶.۹۵۰.۰۰۰

سفید-قرمز، مشکی-قرمز، سفید-مشکی، کرم-مشکی، نقره‌ای- مشکی، قرمز-مشکی

تیبا SX موتور M15

۱.۱۸۱.۲۹۰.۰۰۰

سفید

تیبا ۲ EX رینگ فولادی

۱.۲۵۰.۷۷۰.۰۰۰

سفید

ساینا SE ۱۵۱ موتور M15

۱.۴۶۹.۰۱۰.۰۰۰

سفید، مشکی متالیک، نقره‌ای متالیک

کوئیک پلاس با گیربکس اتوماتیک ۲.۷۴۶.۶۴۰.۰۰۰

سفید

آغاز طرح پیش‌فروش محصولات سایپا – آذر ۱۴۰۰

پیش فروش ۷ محصول شرکت سایپا ویژه آذر ماه از امروز آغاز شد.

موعد تحویل این ۷ محصول حداکثر یک سال اعلام شده است. متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز اول آذر با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات گروه خودروسازی سایپا ثبت‌نام کنند. مهلت ثبت‌نام به مدت دو روز و به صورت ۲۴ ساعت در نظر گرفته شده است.

نوع خودرو

مبلغ پیش پرداخت علی‌الحساب(ریال)

قیمت خودرو

زمان تحویل

شاهین G

۱۴۵۹۳۵۰۰۰۰

قیمت روز خودرو در زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان

خرداد الی شهریور ۱۴۰۱

کوئیک S

۷۷۴۹۷۰۰۰۰

خرداد الی شهریور ۱۴۰۱

کویئک دو رنگ R

۷۴۷۰۸۰۰۰۰

خرداد الی شهریور ۱۴۰۱

کوئیک با گیربکس معمولی

۷۰۵۳۱۰۰۰۰

خرداد الی شهریور ۱۴۰۱

ساینا S

۷۱۲۶۸۰۰۰۰

تیر الی شهریور ۱۴۰۱

سایناSE ۱۵۱ موتور M13 ۶۲۵۰۰۰۰۰۰

تیر الی شهریور ۱۴۰۱

کوئیک پلاس با گیربکس اتوماتیک

۱۱۶۶۴۴۰۰۰۰

تیر الی مرداد ۱۴۰۱

آغاز فروش فوق‌العاده ۵ محصول پرطرفدار گروه خودروسازی سایپا – خرداد ۱۴۰۰

گروه خودروسازی سایپا از امروز ۱۸ خرداد ماه طرح فروش فوق‌العاده خود را آغاز کرد.

سایپا در طرح فروش فوق‌العاده خود ۵ محصول پرطرفدار این شرکت یعنی خودروهای تیبا صندوقدار (رینگ فولادی)، تیبا ۲ (رینگ فولادی)، ساینا دنده‌ای (رینگ فولادی)، ساینا S و کوییک S را عرضه کرده است.

متقاضیان ثبت‌نام در این طرح فروش می‌توانند از امروز به سایت فروش گروه خودروسازی سایپا مراجعه کرده و عملیات ثبت‌نام را انجام دهند.

لازم به ذکر است که ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده سایپا در ۱۸ خرداد ماه نیز همچون گذشته نیازمند پرداخت هزینه خاصی نیست و تنها پس از اجرای قرعه‌کشی، منتخبین ۷۲ ساعت فرصت دارند تا مبلغ کل خودروی ثبت‌نامی خود را واریز کنند. در این حالت ثبت‌نام تکمیل شده و خودرو این افراد نهایتا پس از ۹۰ روز به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.

شرایط فروش فوری محصولات سایپا ویژه دهه فجر – بهمن ۹۹

به اطلاع متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا میرساند در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت‌نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه به مصرف‌کنندگان واقعی، شرایط فروش فوق‌العاده محصولات گروه خودروسازی سایپا ویژه دهه مبارک فجر به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

ثبت‌نام سایپا

زمان فعال‌سازی بخشنامه فروش فوری محصولات سایپا: ساعت ۱۴ روز شنبه مورخ ۱۸ بهمن ماه ۹۹ به مدت ۳ روز

شرایط قرعه‌کشی در این بخشنامه نیز فعال است.

پیش فروش محصولات سایپا – ۲۵ دی ماه ۹۹

به اطلاع کلیه متقاضیان محصولات سایپا می‌رساند، در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد ساز و کار شناسایی و عرضه به مصرف کنندگان واقعی، شرایط پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

زمان فعال‌سازی این بخشنامه: ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۲۵ام دی ماه ۹۹ (به مدت سه روز)

جدول خودروهای قابل واگذاری در مرحله پیش‌فروش سایپا:

ثبت‌نام سایپا

گفتنی است سایپا اعلام کرده است که قصد دارد با گذر زمان مرحله قرعه‌کشی را از شرایط فروش خود حذف کرده و محصولات خود را بدون در نظر گرفتن محدودیت تعداد به دست مصرف‌کنندگان نهایی برساند.

خرید و قیمت خودروی دست دوم و کارشناسی شده

source

source

توسط digitalwebmaster