گوگل دو قابلیت جدید به مرورگر کروم اضافه کرده است که یکی از آن‌ها عملکرد را بهبود می‌دهد و دیگری با محدودکردن فعالیت پس‌زمینه، باعث افزایش شارژدهی می‌شود.
به‌گزارش ورج، نسخه‌ی دسکتاپ گوگل کروم به دو قابلیت جدید Memory Saver و Energy Saver مجهز شده است که از امروز دردسترس قرار گرفته‌اند. Memory Saver به کاربران امکان می‌دهد حافظه‌ای که کروم اشغال‌ کرده، تا ۳۰ درصد کاهش دهند. در زمانی‌که درصد باتری لپ‌تاپ کم شود، Energy Saver باعث افزایش شارژدهی خواهد شد.
به‌گفته‌ی گوگل، حالت Memory Saver فضای اشغال‌شده‌ی تب‌هایی که از محتوای آن‌ها بازدید نمی‌کنید، خالی می‌کند. با این کار، تجربه‌ی وب‌گردی روان‌تری به کاربر ارائه می‌شود. درصورت تمایل، می‌توانید وب‌سایت‌های مهم را به فهرست سفید قابلیت Memory Saver اضافه کنید تا همچنان در پس‌زمینه به فعالیت ادامه دهند.
قابلیت Memory Saver گوگل کروم
قابلیت Energy Saver با محدودکردن فعالیت پس‌زمینه و جلوه‌های بصری (مثل پیمایش نرم) در وب‌سایت‌های دارای انیمیشن‌های فراوان باعث بهبود شارژدهی می‌شود. این قابلیت وقتی فعال می‌شود که شارژ باتری دستگاه به کمتر از ۲۰ درصد برسد. گوگل دقیقاً اعلام نکرده است که Energy Saver شارژدهی باتری را چقدر افزایش می‌دهد.
قابلیت Battery Saver گوگل کروم
دو قابلیت جدید گوگل کروم به‌تدریج دردسترس قرار می‌گیرند و احتمالاً در هفته‌های آینده آن‌ها را دریافت خواهید کرد. Memory Saver و Energy Saver در منو سه‌نقطه‌ی گوگل کروم دردسترس خواهند بود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster