بی ام و ماه گذشته پتنتی را برای سیستمی ثبت کرد که باعث می‌شود تا خودروهای برقی با عبور از روی موانعی مانند دست‌اندازها و چاله‌ها شارژ شوند. این سیستم از حرکت ناگهانی چرخ‌های خودرو به سمت بالا و پایین هنگام عبور از موانع یادشده استفاده می‌کند.
به طور کلی زمانی که خودرو از روی دست‌انداز یا چاله عبور می‌کند، سیستم تعلیق آن انرژی حاصل از حرکت عمودی چرخ‌ها را جذب کرده و سپس کمک فنرها این انرژی را حذف می‌کنند. حالا بی ام و در پتنت خود به مولدی اشاره کرده که دارای یک چرخ متحرک بوده و با اتصال به سیستم تعلیق، انرژی یادشده را ذخیره می‌کند. ظاهراً این سیستم می‌تواند یک باتری برقی 12 ولت را شارژ کند.
در حال حاضر هنوز مشخص نیست که کدام یک از خودروهای بی ام و از این سیستم استفاده خواهد کرد. توجه داشته باشید که شرکت‌ها سالانه تعداد زیادی پتنت را به ثبت می‌رسانند اما بسیاری از این پتنت‌ها در حد ایده باقی مانده و به مرحله‌ی تولید نمی‌رسند.
بی ام و تنها شرکتی نیست که ایده‌ی استفاده از انرژی جنبشی دست‌اندازها برای شارژ خودروهای برقی را پیشنهاد داده است چرا که شرکت Gig Energy نیز در حال توسعه‌ی سیستمی مشابه بوده و آئودی نیز مدتی پیش قصد داشت تا از سیستم مشابهی در خودروهای خود استفاده کند. توجه داشته باشید که سیستم یادشده توانایی شارژ کامل خودروهای برقی را نداشته و وظیفه‌ی این کار کماکان بر عهده‌ی ایستگاه‌های شارژ خواهد بود.
منبع: TechSpot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster