اتحادیه اروپا اخیرا قانونی به تصویب رسانده که شرکت‌های الکترونیکی را مجبور به استفاده از درگاه USB-C روی دستگاه‌های خود می‌کند. حالا این اتحادیه تاریخ دقیقی را برای این کار اعلام کرده است که تا آن تاریخ باید همه گوشی‌ها، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌ها باید مجهز به درگاه مذکور شوند.
در حالیکه اپل هنوز از درگاه USB-C روی گوشی‌ها آیفون خود استفاده نکرده است خیلی‌ها امیدوارند که با قانون جدید اتحادیه اروپا این شرکت مجبور یه این کار شود. البته با توجه به تاریخی که این اتحادیه امروز اعلام کرد ما ممکن است در سری آیفون ۱۵ نیز درگاه USB-C را نبینیم. اتحادیه اروپا تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۴ را به‌عنوان ددلاین برای همه شرکت‌ها اعلام کرده است.
بنابراین اپل این فرصت را خواهد داشت که در سری آیفون ۱۵ و حتی در سزی آیفون ۱۶ همچنان از درگاه لایتنینگ استفاده کند. ضمنا قانون اتحادیه اروپا فقط شامل گوشی‌ها نمی‌شوند. بنابراین اپل علاوه بر آیفون باید روی سایر محضولات خود مثل ایرپاد نیز از درگاه USB-C استفاده کند‌.
البته شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس به جای درگاه لایتنینگ از USB-C استفاده خواهد کرد. اپل در همه دستگاه‌های خود مثل کیبورد، مک و ترک‌پد نیز باید از این درگاه استفاده کند و در نتیجه باید منتطر بمانیم و ببینیم که این شرکت چقدر خواهد توانست خودش را با قانون اروپا تطبیق دهد.
منبع: Engadget
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster