دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ناسا می‌گوید هلیکوپتر نبوغ در سی‌و‌پنجمین پرواز خود در مریخ، رکورد بالاترین ارتفاعی را که قبلاً به آن رسیده بود، شکست.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
هلیکوپتر «نبوغ» ناسا در جدیدترین پرواز خود بر فراز سیاره سرخ دوباره رکورد جدیدی را به‌ثبت رسانده است. این بالگرد کوچک در سی‌وپنجمین پروازش تا ارتفاع 14 متری از سطح مریخ بالا رفت تا به بالاترین ارتفاع در طول مأموریت‌های پروازی خود رسیده باشد.
صفحه رسمی آزمایشگاه پیشران جت ناسا در توییتی اعلام کرد که هلیکوپتر نبوغ در جدیدترین مأموریت خود 52 ثانیه پرواز کرد و 14 متر از سطح مریخ فاصله گرفت. نبوغ در این پرواز حدود 15 متر جابه‌جا شد و حداکثر سرعت آن به 3 متر بر ثانیه رسید.
بالگرد 1.8 کیلوگرمی ناسا در اکثر پروازهای خود تا ارتفاع 10 متری بالا می‌رفت، ولی پرواز سی‌وپنجم رکورد قبلی را که در سه پرواز به حدود 11.8 متر رسیده بود، شکست و آن را به سطح جدیدی ارتقا داد. این هلیکوپتر در پرواز شماره 34 صرفاً 5 متر از جای خود بلند شده و دوباره فرود آمده بود.
ناسا در ماه فوریه 2021 هلیکوپتر نبوغ را به مریخ رساند. دو ماه بعد، به‌دنبال تکمیل آزمایش‌های سطحی، این بالگرد بالاخره اولین پرواز خود را طی 39 ثانیه در ارتفاع سه متری انجام داد. ناسا همچنین در ماه آوریل 2022 با طی 704 متر رکورد طولانی‌ترین مسافت طی‌شده در یک پرواز نبوغ را شکست.
هرچند این هلیکوپتر صرفاً برای آزمایش انجام پروازها در مأموریت‌های آتی ناسا به مریخ فرستاده شد، اما عملکرد آن فراتر از انتظارات بود و این سازمان حالا از نبوغ برای کمک به اکتشافات کاوشگر «استقامت» استفاده می‌کند. این بالگرد با دوربین روبه‌پایین خود به‌دنبال مناطقی می‌گردد که می‌توانند برای کندوکاو «استقامت» مناسب باشند.
این تصویربرداری‌های هوایی همچنین به ناسا اجازه می‌دهد تا ایمن‌ترین مسیر را برای حرکت مریخ‌نورد خود پیدا کند و این کاوشگر را از بهینه‌ترین راه‌ها به سمت اهداف تحقیقاتی بفرستد. سازمان فضایی آمریکا همچنان به استفاده از هلیکوپتر نبوغ ادامه خواهد داد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster