طبق پتنت جدیدی که تسلا در کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به ثبت رسانده است این شرکت ظاهرا قصد دارد از نوع دیگری از فناوری رادار در خودروهای خودران خود استفاده کند.
تسلا اخیرا بسیاری از سنسورها و رادارها را از روی خودروها خود حذف کردن تا فقط از دوربین Vision برای هدایت آن‌ها استفاده کند‌. حالا به نظر می‌رسد این شرکت می‌خواهد مجددا از تحهیزاتی شبیه به رادار در آن‌ها استفاده کند. 
پتنت جدید به‌تازگی در اداره FCC با عنوان «رادار با رزولوشن بالا» به ثبت رسیده است و به نظر می‌رسد این رادار متفاوت از نوع LiDAR خواهد بود‌. البته هنوز کارکرد این رادار مشخص نیست اما بذخی خودروهای چینی مثل Lotus Eletre از نوعی رادار داخلی استفاده می‌کنند که به راننده در تشخیص باقی ماندن بچه یا حیوان خانگی در داخل خودرو کمک می‌کند. با این حال به نطر می‌رسد که مورد تسلا کاملا متفاوت باشد. ‌
ایلان ماسک بارها تاکید کرده است که سیستم جدید دوربین Vision عملکرد بهتری نسبت به سنسورها و رادارهای قبلی در خودروهای تسلا داذد و خالا ما می‌بینیم که این شرکت مجددا می‌خواهد از فناوری رادار در این خودروها استفاده کند.
در هر حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم تسلا چه فکرهایی برای خودروهای آینده خود دارد و از چه تجهیزات جدیدی در آن‌ها استفاده خواهد کرد.
منبع: Notebookchek
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster