تأییدیه‌ی کلید تماس iMessage اپل قابلیت جدیدی است که به کاربران اطمینان می‌دهد محتوای پیام‌های آن‌ها هنگام گفت‌وگو با دیگران استراق‌سمع نمی‌شود.
ابتکار امنیتی جدید اپل در ‌iOS و آی‌کلاد روش جدیدی دراختیار کاربران iMessage قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل شود با شخصی چت می‌کنند که واقعاً قصد برقراری ارتباط با او را دارند. این شرکت می‌گوید تأیید کلید تماس با iMessage برای افرادی مثل روزنامه‌نگاران یا فعالان یا سیاست‌مداران که با تهدیدهای دیجیتالی رو‌به‌رو هستند، این اطمینان را ایجاد خواهد کرد که مکالمات آن‌ها بین راه استراق‌سمع نمی‌شود.
به‌گزارش ورج، در بیانیه‌ی مطبوعاتی اخیر اپل اشاره شده است با فعال‌کردن دوطرفه‌ی قابلیت امنیتی تآییدیه‌ی کلید تماس در iMessage، اگر شخص‌ دیگری مثل مهاجم‌ها و هکرها موفق شوند به سرورهای ابری این پلتفرم نفوذ کنند، هشداری برای طرفین مکالمه ارسال خواهد شد.
همچنین، آن‌ها می‌توانند کلیدهای تماس را ازطریق روش‌های دیگر مثل تماس ایمن یا ملاقات حضوری مطابقت دهند تا مطمئن شوند واقعاً با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند و نه اشخاص ثالث و ناشناس. این راهکار از مدت‌ها قبل به‌عنوان یکی از بهترین روش‌های امنیتی استفاده می‌شود.
اپل اذغان کرده است iMessage از مدت‌ها قبل از رمزنگاری سرتاسری استفاده می‌کند؛ اما برخی مسائل امنیتی باعث شده است حساس‌ترین کاربران این پلتفرم مثل روزنامه‌نگاران به استفاده از سایر برنامه‌های پیام‌رسانی امن مثل سیگنال یا واتساپ روی بیاروند.
قابلیت تأیید کلید تماس در iMessage اپل

همان‌طورکه منتقدان اشاره کرده‌اند، بسته به تنظیمات خاص شما یا شخصی که با او چت می‌کنید، امکان دارد پیام‌های ارسالی و دریافتی در نسخه‌ی پشتیبان‌گیری‌شده در آی‌کلاد نیز گنجانده شوند. پیش‌از‌این، پیام‌ها به‌طور سرتاسری رمزنگاری نمی‌شد؛ بنابراین، اپل می‌توانست درصورت نیاز به محتوای گفت‌وگوهای شما دسترسی داشته باشد؛ البته این شرکت با روش‌های دیگری به این موضوع پرداخته است.
اطلاعیه‌ی اخیر اپل شامل محافظت‌های پیشرفته از داده‌های آی‌کلاد است که رمزنگاری سرتاسری را در نسخه‌های پشتیبانی این سرویس ابری اعمال می‌کند. درحال‌حاضر، هنوز مشخص نیست تأییدیه‌ی کلید تماس iMessage درصورتی‌که گوشی کاربران به‌طور‌کامل با حمله‌ی نرم‌افزارهای جاسوسی پیشرفته مواجه شده باشد، می‌تواند از داده‌های آن‌ها محافظت کند یا خیر.
البته اپل قفل بسیار امنی را معرفی کرده است که کاربران می‌توانند از آن برای جلوگیری از دسترسی دیگران به محتوای گفت‌وگوهای خود استفاده کنند. این راهکار مطمئناً برای افرادی بسیار مناسب به‌نظر می‌رسد که مکالمات حساسی را در iMessage انجام می‌دهند. هم‌اکنون، iMessage منحصراً به‌عنوان پلتفرمی برای برقراری ارتباط میان کاربران دستگاه‌های اپل باقی خواهد ماند. نکته‌ای که بسیاری از منتقدان به آن اشاره کرده‌اند، بخشی از استراتژی بسته‌ی این شرکت است.
منتقدان می‌گویند امکان دارد سازمان‌های نظارتی به‌دنبال وادار‌کردن اپل برای بازکردن قفل پیام‌های iMessage باشند و این شرکت ازنظر تئوری می‌تواند استدلال کند که انجام این کار محافظت‌های امنیتی مهمی را برای برخی از کاربران درمعرض خطر نقض خواهد کرد. با این‌ اوصاف، بعید به‌نظر می‌رسد پس از راه‌اندازی قابلیت امنیتی جدید iMessage که سال آینده دردسترس قرار خواهد گرفت، کسی از آن شکایت کند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster